Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

cb alan


Puchaczz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poczytaj na www.cb-radio.pl tam jest dużo ciekawych informacji , ja osobiscie wolałbym unidena można wyrwać 520xl juz za 250 zł , jeśli chodzi o antene to jest gówniana , jeśli juz masz brać coś tańszego to weź hastler'a. U mnie działa bez problemów. Jeśli natomiast długośc ci nie przeszkadza i masz wiecej kasy to bierz sirio ml145. Dobra antena to podstawa ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie to radio i kup coś lepszego. Antene to też o kant d.... pociąć - dobra antena to na uchwycie i totalne minimum to 1m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tym, radio jak radio, chociaż też dobre nie jest, antena sie nadaje do niczego, tego zestawu osobiście nie polecam, naprawde wybór jest duży, warto dać pare groszy więcej i mieć coś co jest zestawem CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żadnym wypadku nie kupuj magnesówki tylko na stale mocowaną do nadwozia i to tak minimum z 1,5-1,7 tez szukam anteny ale za dobrą antenę trzeba dać dwa razy tyle co za radio czyli ok 400-500 ja bym kupił gorsze radyjko ale super antenę, z radi polecam alana 102 żadna rewelacja ale za rozsądne pieniądze l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestancie z tymi antenami po 2 metry proste pytanie po co?? Osobiście mam Sirtela S90 90cm antena na magnesie 12cm przy 220km/h z dachu jej nie zwiewa, na trasie zbiera ładnie z ok 5km w mieście to wiadomo jak jest większa antena = większy bałagan na kanale na dobrą sprawę i tak porozumiewamy się osobami które są w promieniu 2km od nas na trasie jako anty misiek w zupełności to wytarcza a anten na samochodach ciągle przybywa i będzie jeszcze lepiej.

dobra metrowa antena sprawdza się doskonale bez porównania z jakimś hustlerami itp sprawdzone od 2 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malin_f1, Hustler ma akurat 1m :] więc spoko. Sam mam taką antenkę i nie powiem jest dobra na trasie wyłapuję nawet do 20km. Raz w mieście przy dobrej propagacji wyłapałem 15km. Hustlery są w miarę porządne i nie można na nienarzekać

cinkom, nie przesadzadzaj, tyle to koszują bazówki. Santiago1200 (2m) kosztuje ok 250zł, Santiago600 kosztuje taniej. Z tym mocowaniem na uchwyt to się z Tobą zgodze. Co do anten takie minimum to 1m.

Za zestaw, który ja posiadam INTEK M110+ i Hustler trzeba dać ok 300zł, ale powiem, że warto znakomice się spisuje. Jedyną wadą radyjka jest trochę za duża czułość i przydał by się RF Gain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hustler i dobra antena? :D 20km ? :D ale macie fantazję z ciekawości powiem że Unidena 520 i Sirtela S90 mam za 350zł nowego ze zestrojeniem SWR itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hastler w porównaniu do tej anteny 18-244 jest o niebo lepszy , a powiedz jaka lepszą znajdziesz za 60 zł ? hmm nikt tu nie wciska kitu ze hastler jest super sprzetem ale za tą cene i długościa 1m nie jest wcale zła. Z zasięgiem 20 km to przesada napewno tyle nie ściąga ale wystarczajaco dla początkującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W otwartej przestrzeni, kiedy "antena widziantenę" taki zasięg to nie jest raczej problemem (jak ktoś nadaje jeszcze z bazówki), a jak jest jeszcze idealna propagacja to już w ogóle. SWR jest zestrojony na trochę powyżej 1 na CH19 - jakoś tak się antena prawie idealnie zestroiła - sprawdzane i strojone na takiej lepszej SWR-miarce a nie tej taniej za 45zł z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tu rozgorzała dyskusja o antenkach to ja rzucę zagadkę.

 

Mam na dachu w Terrano I zamontowaną na stałe antenkę (do 50cm). Wiem, że poprzedni właściciel miał w nim CB, tylko nurtuje mnie pytanie, czy to jest antenka do zwykłego radia czy do CB.

 

Jeden "znawca tematu" popatrzył i powiedział mi, że to nie jest od CB bo nie ma na niej zwoju, ale między podsufitką a dachem jest całkiem sporo miejsca i jakiś zdolny monter mógł schować kawałek tegoż zwoju w środku auta. Dodam, żę antena jest zamocowana między przednią szybą a szyberdachem jakby ktoś pytał.

 

Zwykła radiówka raczej mi się nie widzi, bo normalne radyjko mam podłączone z fabryczną anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slayer17, jak możesz zrób fotki i podeślij je. Również jak możesz to rozbierz podsufitkę tak, żeby zrobić foto. Poszukaj także wtyku tej anteny a po wtyczce to się już rozpozna na 100% czy to jest CB, GSM czy też zwykła UKF. Ten zwój ma swoją ładną nazwę - cewka dopasowująca. Do CB-ka możesz użyć Lemm'a AT900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda wtyczka CB? bo to mam na wierzchu, ale chwilowo nie mam aparatu, żeby pstryknąć parę fotek.

 

Dobra, popatrzyłem i na bank to nie jest wtyczka od radia, ma taki nagwintowany pierścień, a w środku mały bolec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj i nie spal końcówki w CB kolegi - w przeciwnym wypadku będziesz musiał liczyćsię z kosztami naprawy - ok 60-70zł albo i więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, najprawdopodobniej nie podpasuje.

 

Jeszcze jedno pytanko. Kupując niedrogi zestaw CB to czym się kierować? Tańsze radio i droższa antena czy na odwrót.

 

Myślę nad Cobrą 19 DX IV + do tego jakaś fajna antena na min. 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad Cobrą 19 DX IV

Zapomnij, sprawne egzemplarze pracują nawet nieźle ale to rzadkość, więcej z nimi klopotów niż pożytku.

Tańsze radio i droższa antena

Generalnie tak ale w pewnych granicach, ponieważ sama antena nie załatwi wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slayer17, odpuść sobie tą Cobre i kup coś lepszego. Na forum jest parę wątków na temat jakie CB kupić o antenach też jest troche. Fajna antena co masz na myśli? A i nap[isz jeszcze magnes czy stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena stałka, mam nawet miejsce na nią :D popularnie "w dziurkę"

 

Może jeszcze zdobędę jakieś porządne radyjko z USA. Kolega taty sprowadza takie troszkę używane, ale bardziej profesjonalne.

 

Tylko mi nie gadajcie, żebym brał antenę 1,5m, 1m to max, nie chce wyglądać jak autko RC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slayer17, antenka do 1m to np. Lemm AT900. Radyjko ze Stanów będziesz musiał przestroić. Kup sobie jakieś radyjko w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej profesjonalne

I do takiego radia antena 1m ? Profanacja!!!

Janusz ma racje, radio trzeba przestroić a z tymi bardziej profesjonalnymi jest później problem z wyświetlaczem częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpara, chyba że to będzie President Lincoln :] Tylko że na niego trzeba mieć pozwolenie heh te 15W.

slayer17, pomyśl nad jakąś antenką do 1,5m np Lemm AT1200 albo AT1500 (troszkę ponad 1,5m). Co do tego, że będziesz wyglądał jak samochodzik RC to się nie przejmuj ja widziałem już różne dziwne rzeczy np. ciągnik John Deer taki wielki z anteną CB President Texas (2m). Jakąś osobówkę z antenką ponad 2m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...