Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z obrotami w dieselu. VIDEO


maciejpm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem występuje przy około 1500 obrotów. Jak na filmie. Wtedy słabnie, szarpie, dusi się i dymi. Przeważnie idzie jechać, a czasami wskazówka dojdzie do 1500 i przy wduszeniu gazu do dechy jest nadal 1500 i kopci jak parowóz jakby go coś blokowało. Bardzi rzadko się zdarza żeby było całkowicie OK. Na trasie sie w miarę jedzie bo obroty są 2000 lub wiecej ale po mieście to tragedia.

 

http://video.interia.pl/obejrzyj,film,92006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pompy próżniowej odchodzi taki czarny wężyk 5mm. zdejmij go zatkaj i zatkaj wyjście z pompy próżniowej. Na 99% pomoże. Pompa jest napędzana wałkiem rozrządu- znajduje się po prawej stronie głowicy.Z pompy wychodzi gruby przewód do wspomagania hamulców i ten cienki.Dla testu możesz zatkać pompę i przewód palcami a inna osoba doda gazu i będziesz wiedział czy problem ustał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Zrobiłem tak jak napisałeś. Z kolegą wciskającym gaz, a ja zaginałem wężyk. Narazie go ścisnąłem opaską bo bylo już ciemno, ale jutro to zrobie bardziej fachowo.

A od czego jest ten wężyk? I jaka jest przyczyna tego ze tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psuje się zaworek od regulacji powietrza na niskich obrotach. Generalnie zaślepić i olać. Można też wgrać soft od zwykłej almery która tego zaworka nie ma i problem ustaje.Najlepiej soft tuningowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość thewailers

Witam,

 

miałem to samo. Po wykręceniu zaworka nie ma za bardzo możliwości na przeczyszczenie go. W wężyku nie ma zanieczyszczeń. Kolega próbował przeczyścić sitko w zaworze ale jest bardzo ciężko. Zastanawiamy się, dlaczego po wykręceniu zaworka na sitku jest olej. Czy tak ma być? W końcu wkręciliśmy zawór i dalej to samo. Ale przyczyna znaleziona! Po zaślepieniu wężyka problem zniknął. Nie muli go!

 

Czy ktoś potrafi wyjaśnić, czy olej powinien dochodzić do zaworu? Wniosek - padł zawór czy pompa podciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby padła pompa podciśnienia to nie miałbyś hamulców.Olej "opary" dociera do zaworka bo jest wpięty do kolektora ssącego , który to dostaje taki syf z turbiny , która zawsze puszcza deko oliwy po paru latach.

 

P.S na PW puszczę Wam adres to podeślecie jakiegoś "łiskacza" bo przez 2 lata przez 2 lata poprawiałem ten feler po różnych aso :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thewailers

Dziękuję. Uspokoiłeś mnie i zaoszczedziłeś mnóstwo czasu.

 

1. Jak się nazywa ten zawór? Zawór podciśnienia? (Bo chyba nie EGR?).

2. Jak go ewentualnie czyścić? (można to sitko rozebrać? jest tam gumka lub sprężynka?)

3. Gdzie go można zdobyć = czy wogóle jest sens go wymieniać skoro chodzi tylko o emisję spalin? Czy zaślepienie ma negatywny wpływ na silnik i inne części?

 

P.S. Czekam na adres:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie też problem rozwiązany ale próbowałem coś z tym zrobić. Zamówilem używany zawór i okazało się, że dalej jest problem. Ja dodawałem gazu a kolega ściągał wężyk wychodzący z pompy - zero reakcji - dalej się dusił. Po tym jak dmuchnął w wężyk silnik zaczynał normalnie chodzić. Wniosek? Mój zawór jest zepsuty i ten drugi też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Sliwa18

Jestem nowy na forum i mam problem podobny do opisanego powyzej lecz wystepuje on na niskich obrotach okolo 800 - 900 przy wycisnietym sprzegle czasem na luzie silnik nie rowno pracuje i skacza obroty dopiero po wlaczeniu klimatyzacji problem zanika. Chcialem prosic o jakies wskazowki dotyczace tego problemu <Tino 2003 2.2 diesel>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z maualem i oto co wyczytałem.Wężyk od pompy idzie do zaworka sterującego , który steruje tzw. Swirl valve (zawór wirowy) Normalnie na wolnych obrotach jest zamknięty w celu tworzenia zawirowania i lepszego spalania mieszanki a przy dużym obciążeniu otwiera się w celu doprowadzenia dodatkowego powietrza ( kanałem, który jest normalnie zamknięty) Trzeba sprawdzić drożność 2 przewodów do zaworka i 1 od zaworka do siłownika membranowego (sterującym przepustniczką), a także czy nie jest któryś dziurawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thewailers

Zaślepiłem wężyk odchodzący od pompy i wszystko jest ok czyli to znaczy, że węzyki sa drożne i bez dziur. Ponadto jak dmuchałem w ten wężyk do problem ustawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
czy mogłby ktos zapodac jakiegos skrina jak "zaślepil" ten przewodzik :)?

 

ja go zagiąłem i scisnąłem opaską zaciskową :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie szczęśliwych użytkowników Nissana Almery Tino,

 

 

Mam prośbę, czy mógłby mi ktoś bliżej opisać rozwiązanie z zaślepieniem lub zagięciem tego wężyka bo prawdopodobnie mam ten sam problem z nierówną pracą silnika na niskich obrotach, tzn. 1500 obrotów. Bardzo mile widziane jakieś zdjęcia lub filmiki.

 

Pozdrawiam,

 

Początkujący forumowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
hm, moglby ktos wyjasnic polozenie tego zaworu?

kolo turbiny?

 

Zawór jest pod pokrywą plastikową i żeby go zobaczyć należy ją zdjąć.

Na górnym zdjęciu na czerwono jest rurka którą należy zaślepić.

Na dolnym zdjęciu jest silnik od strony kabiny i w czerwonym kółko jest ten zawór.

i909940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, profesjonalnie to zrobiles, ale dla mnie musiales az wymontowywac silnik?

;)

 

[ Dodano: Pon 08 Cze, 2009 07:19 ]

a rozumiem ze tam gdzie konczy sie czerwona kreska na gornej fotce to jest turbinka (metalowa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy almera 2,2 dCi z 2004 r. też ma taki zawór. Problem dotyczy falujących obrotów przy zimnym silniku (500 - 900) - szukam przyczyny, może ktoś przerabiał taki temat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...