Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] 2 sprawy związane z elektryką w P11


xmemphis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu nabyłem Primerke diesla 98. Wszystko jest super, tylko wczoraj zauważyliśmy nieprawidłowe działanie oświetlenia. Gdy zapala się światło stopu gasną tylne migacze a ich kontrolka zaczyna szybciej mrugać. Na forum znalazłem trop, że to wina masy http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...B6wiat%B3o+stop

Czy to to może być przyczyną czy też wina może leżeć gdzie indziej?

 

Drugie pytanie dotyczy radia. Jak samochód kupiłem to nie miał radia. Czy aby teraz podłączyć dowolne radio muszę kupić przejściówkę na kostkę ISO i to wystarczy?

np. taką?

nissan_po99.jpg

Z góry dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o oświetlenie może to być masa, ale tu raczej elektryk powinien sie wypowiedzieć, co do kostki to miałem podobnie bo miałem stare radio podłączone pod taka wąska i długą kostkę, kupiłem nowe i było ISO, kup kostkę ISO z kablami, wtedy jest najprościej,obetnij starą kostkę, połącz wtedy kable z autka do kostki tylko kolorami żeby sie zgadzało, zabezpieczasz taśmą izolacyjna lub koszulka termokurczliwą i słuchasz muzy, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przejściówkę z orginalnej na ISO i to jes najpewniejsze.

 

[ Dodano: Nie 17 Lut, 2008 21:40 ]

I proponuję dodatkowo pociągnąć masę od obudowy radia do karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydobyłem w końcu jakaś wtyczkę z przestrzeni po radiu i wygląda dokładnie jak ta, którą Wiku mam na zdjęciu w swoim temacie link

Chodzi o tę wtyczkę całkiem z prawej:

download.php?id=775

i teraz to już totalnie nic nie wiem bo z tej wtyczki wychodzi tylko 5 kabli:

czarny, czerwony, seledynowy, seledynowy z czarnym paskiem, seledynowy z czerwonym paskiem. Wie ktoś co i jak z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to od zmieniarki to znaczy się jeszcze coś do radia tam powinno być.....tylko gdzie :| Bo nic innego na razie nie znalazłem...

 

[ Dodano: Sob 23 Lut, 2008 00:40 ]

bomber a gdzie mam zamocować końcówkę od tego kabla z dodatkową masę od tej kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...