Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wydech do P11 GT.


M@ły
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Za kilka dniu wkładam silnik do P11 od P11GT zapewne kolektor 4-2-1 pytanie moje to, jakiej średnicy wydech poprowadzić od kolektora wydechowego do tłumika końcowego.

 

Tłumik końcowy i środkowy do wymiany. Teraz pytanie, jaki tłumik do danej średnicy, jaka firma (np. Ulter) itp. byle by w miarę cicho było, bo w trasy dużo ganiam. Dziękuje z góry za podpowiedzi.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) masz zamiar caly prowadzic nowy wydech... ? to jezeli nie bedziesz mocno dlubal w silniku wystarczy 2-2.25 cala przy 2.5 cala stracisz w srednim zakresie i trzbea byloby juz jakims swiniakiem wystroic to "strate" , dobrze wiesz chlopaku ze nie kombinuj z tlumikami ultera i innymi dziwnymi rzeczami - pojedz do el-teca doloz i zrob porzadny wydech na 2 tlumikach i bedzie ladny, cichy i zda egzamin jak zaczniesz dobierac tlumiki, rzezbic to wyjdzie ci nie wiele mniej a nic nie da i bedzie wiejsko buczal jak "calibra team" ;-) wiem ze ciut wiecej kasy ale warto uwierz....... 2.5 cala stracisz w srendim zakresie obrotow zyskasz na gorze ciut... wiem z wlasnego doswiadczenia ;-) wiec 2-2.25 cala styka ... pozdro przyjacielu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Za kilka dniu wkładam silnik do P11 od P11GT zapewne kolektor 4-2-1 pytanie moje to, jakiej średnicy wydech poprowadzić od kolektora wydechowego do tłumika końcowego.

 

Tłumik końcowy i środkowy do wymiany. Teraz pytanie, jaki tłumik do danej średnicy, jaka firma (np. Ulter) itp. byle by w miarę cicho było, bo w trasy dużo ganiam. Dziękuje z góry za podpowiedzi.

Pozdrawiam :)

 

 

 

 

el-tek ok 1700 za wydech (nierdzewka)

u p. Tomala ok 700 (rdzewka :)

 

Sam sie nie moge zebrac na wydech, a bede robil u Tomali, moze jakos sie zlozy i zaloze :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z P.Józefem Tomalą dziś, mam podjechać do niego i się dogadać co i jak :)

Jak był by ktoś jeszcze chętny to razem możemy się wybrać - może będzie taniej.

Narazie El-Teca sobie odpuszczam. Dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z P.Józefem Tomalą dziś, mam podjechać do niego i się dogadać co i jak :)

Jak był by ktoś jeszcze chętny to razem możemy się wybrać - może będzie taniej.

Narazie El-Teca sobie odpuszczam. Dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam. :D

 

Powiedz koniecznie ze jestes z NKP i nie jestes pirewszym, ani spewnoscia ostatnim klientem, jak bedzie dobra cena to ja tez robie w tym miesiacu :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka wada jest u Tomali że kurwsko głośne są te jego wydechy - łep urywa... ciekaw jestem jak z ich trwałością. Fakt faktem ze przyrosty mocy są gwarantowane :)

Jak nie planujesz grubych modów to wydech fi 50-52mm będzie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sie chyba dopisałbym do tego przedsiewzięcia... robiłem u niego już 2x

... wydechy Tomali są cichutkie w niskim i średnim zakresie... za to w górnych partiach hardcore to fakt ale nie zgodzę sie że "łeb urywa" ... one nie buczą tylko warczą

 

i koniecznie fi 55 - to u niego najgrubsza opcja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOżesz jeszcze zrobic taki patent jak ja, cały wydech do końcowego u Tomali a koncowy Eltec, bo końcowy w wykonaniu Tomali estetyką nie będzie grzeszył. Mi zrobił na rurze 60mm ale musiałem go długo namawiać.

 

No i przy tej średnicy to końcowy zrób raczej komorowo - przelotowy bo pełny przelot zrobi ci kuku w uszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala kręci nosem na 2,5" (mówi, że nie ma takich rur i że będzie za lużno). Ja się uparłem i zrobił na fi60. Wydech wcale nie jest głośny i raczej buczy niż warczy. Jestem w 100% zadowolony. Otrzymałem bardzo duży przyrost i wydaje mi się, że 2,5" do niedłubanego to stanowczo zbyt luźno.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ;) chłopakom poszło szybko i sprawnie: zajeło im to 4h - koszt 550 zł ;) troszke wiecej niż u Bodka ale i fura dłuższa...

 

poszedłem grubo i jest rura fi 55mm na dwóch przelotowych tłumikach :kosci:

jest głośno ale nie najgorzej :P słyszałem głośniejsze. Miałem opcję do wyboru albo przelotowy i komorowy albo 2 przeloty i tak też zrobili :).... i wcale nie żałuję i czuję znaczną poprawę w stosunku do mojego poszponconego wydechu z tłumikiem od p11 1.6, zwłaszcza w dolnym i średnim zakresie - teraz jest męsko. zap... aż miło wg dupohamowni. Ciekawe co na to powie moja żona ;P... na razie słyszała jak podjechałem pod dom... aaa a dziś z wrażenia nie poszedłem wogóle do pracy tylko pojeżdzłem sobie troche żeby tą śmierdzącą farbe wypalić <lol>

 

tomala-78006267

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik końcowy masz identyczny jak mój (z wyglądu). Zajrzyj do rury wydechowej i sprawdź czy aby na pewno masz całkowity przelot. Ja też chciałem 2 przeloty a dostałem tylni przelotowo-komorowy. I cieszę się z tego BARDZO bo nie urywa łba :D

Ciekawe co powie hamownia?

 

PS. Dobra cena :). A co do farby to jeszcze z miesiąc będziesz ją czuć i proponuję raz na jakiś czas spojrzeć na tłumik i ewentualnie podmalować.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co powie hamownia?

 

no będe musiał się chyba do Maćka wybrać... ale dopiero jak sprzęgło wymienię bo łapie na włos już... a potem puszcza ... chcialem zmienic i meczyłem już Jacka Grabowskiego ale mnie spławił - "jeżdzić aż sie zepsuje" :D więc czekam kiedy i gdzie biegu nie będę mógł wyjąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAA to ja twoją primerę widziałem u niego - kurde bardzo mi się ona podoba, ps. jak coś to ja ci zieminię sprzęgło, wóz przejmuję od ciebie w poniedziałek rano a na wieczór oddaje ze zrobionym - odrazu przymierzę się do P11GT bo jakoś bardziej mi tak pasuje do dupowożenia jak Saab 9-5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komórka do Ciebie aktualna? jaką tarczę byś polecił?... aisin chyba jest spoko nie?

bo cały zestaw chyba nie bedzie potrzebny

 

[ Dodano: Sro 27 Lut, 2008 21:00 ]

:D mały update...

pojechałem do Tomali na korektę wydechu...

 

przyznaje sie bez bicia ... było nie do zniesienia rezonans przy 2000-3500 taki że mało łba nie urwało ...

 

... drugi przelotowy tłumik wyleciał i zastąpił go dziś przelotowo-komorowy zrobiony specjalne pod moją primkę ...

 

... po zmianie same pozytywy i :zdziw: bo auto chodzi jeszcze lepiej niż na dwóch przelotach i jest 70% ciszej

 

w praktyce okazało się że pełen przelot na rurze o średnicy fi55 dla wolnossącej GT to nie jest to... cylindry za słabo sie napełniają - musi być jakieś odbicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to moze teraz pora na waleczki piper camsa? :D cena bedzie wyjatkowo promocyjna bo pilnie potrzebuje hajsu. Coobcio tez chetnie wymieni przy okazji wymiany sprzegielka ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja żona powiedziała że moge dostać co najwyżej wałkiem nie rozrządu a roz a porządnie

<rotfl>

 

Hahaha.... mamy przerąbane z tymi molami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Magda napisała mi na gg że przegląda właśnie to forum i za "mola" to mnie na hamownie nie puści :D

 

Madziu droga załamujesz mi serce ma słodka duszyczko, zlituj się i puśc go na tą hamownię.A co do mola to się nie przejmuj bo wcześniej czy później każdy kawaler musi mieć mola na głowie by nie miał lepiej od nas.Ja mam dopiero mola....uffff aż mi już nie dobrze że za nie długo wruci z pracy :D , a na dodatek teściowa jest w pobliżu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...