Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej


Gość Dejwid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

potrzebuje pomocy forumowiczow w sprawie oleju silnikowego. wiem ze to prozaiczne pytanie ale jako nowy uzytkownik sereny chcialem was spytac jakie oleje lejecie do swoich silnikow? mam silnik 1.6 i czeka mnie wymiana oleju dlatego prosze was o rady. przepraszam jesli temat byl juz poruszany ale niestety nic nie znalazlem na ten temat

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przepraszam jesli temat byl juz poruszany ale niestety nic nie znalazlem na ten temat"

 

 

...Doprawdy ???? .... rzeczywiście....raptem dziesiątki postów na ten temat......;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w tej chwili niecale 160tys, ten ktorym jest zalany w tej chwili wyglada mi na mineralny ale moge sie myslic, poprzedni wlasciciel niestety taki beton ze nawet nie wiedzial co ma wlane

 

ps zapomnialem dopisac ze mam LPG

 

[ Dodano: Wto 19 Lut, 2008 20:15 ]

no moze bym znalazl gdybym mial wiecej czasu ....

 

napisalem "przepraszam" wiec wybaczcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory używałem olej PLATINUM GAS SYNTETHIC SL 5W/40. Przy następnej wymianie przejdę na 10W/40 ze względu na ilość kilometrów np. ORLEN OIL GAS SEMISYNTHETIC SG 10W/40. Ja wiem co było lane od początku w mojej, a był to pełny syntetyk. Przeszedłem na 5 W/40 a teraz na 10W/40. Niekoniecznie musi być to orlen, ale tak podałem dla przykładu. Chcę przejść na jakość wg API: SG, bo tak zapisali w instrukcji. Na Twoim miejscu nie schodziłbym poniżej 10W/40 a nawet choćby 15W/40.

Na temat olejów przeznaczonych (polecanych) do silników zasilanych gazem jest wiele opinii, wiele negatywnych, że to tylko chwyt reklamowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

nie ma czegos takiego jak olej do silnikow z gazem ten sam h...j tak samo jak sweice do gazu niczym sie nie roznia tylko chwyt marketingowy my zalewamy MOBILEM [z takim olejem serena przyzl z nimiec byla kartka z ostatniej wymiany przyklejona] i taki ciagle wleamy i auto nie zre nawet kapki oleju od wymiany do wymiany wiec nie kombinujemy a na gazie zrobiome mam juz ponad 40tys;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegos takiego jak olej do silnikow z gazem ten sam h...j tak samo jak sweice do gazu niczym sie nie roznia tylko chwyt marketingowy my zalewamy MOBILEM [z takim olejem serena przyzl z nimiec byla kartka z ostatniej wymiany przyklejona] i taki ciagle wleamy i auto nie zre nawet kapki oleju od wymiany do wymiany wiec nie kombinujemy a na gazie zrobiome mam juz ponad 40tys;]

Pisałem, że są oleje polecane przez producentów do silników zasilanych gazem, a nie że są specjalne tylko do gazu. Jak pisałem opinii na ten temat jest wiele. Dejwid pytał się jaki olej lejemy, więc mu odpowiadam. Leje oleje polecane do silników z gazem i będę lał dalej, bo jestem zadowolony.

Tak jak napisał Hugo 10W/40 to półsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyznaje zasade, że są rzeczy na których się nie oszczędza i to dotyczy oleju silnikowego , w moim aucie jest Castrol Magnatec 10W40. I zmieniam olej co pół roku na wiosne na jesień. Tak robił mój dziadek, tak robi mój ojciec , tak robie ja i syna już też tego ucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyznaje zasade, że są rzeczy na których się nie oszczędza i to dotyczy oleju silnikowego , w moim aucie jest Castrol Magnatec 10W40. I zmieniam olej co pół roku na wiosne na jesień. Tak robił mój dziadek, tak robi mój ojciec , tak robie ja i syna już też tego ucze.

Co do Castrola czy Mobila to nie mam jakoś zaufania. Może dlatego, że do rzeczy reklamowanych podchodzę z rozwagą. Połowę ceny płaci się za reklamy. Jeszcze jak jest rozlewany w Polsce, to nie wiadomo, co on sobą prezentuje. Może przy następnej wymianie przejdę na Valvolaine 10W/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli chodzi o Mobila to płacimy za reklamy ulotki i ladne buteleczki w ekstremalnych rajdowych warunkach nie dawal on rady. valvoline bardzo dobry ale castrol to bedzie naprawde OK wszystkie plyny oprocz dot4(ATE) leje castrol vanetka castrol 10/40 p12 castrol edge 5/40 turbo diesel skrzynia castrol tax-x chlodzenie castrol antyfreze, wspomaganie castrol atf dq dexIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Myślę, że na VALVOLINE MaxLife 15W-40 troszkę za wcześnie, może najpierw VALVOLINE MaxLife 10W-40. W każdym bądź razie polecam tą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...