Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Temperatura silnika?


Gość Uriel

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw jak wygląda u was temperatura silnika w Almerze 2.2 DI, ponieważ u mnie po paru kilometrach zatrzymuje sie mniej wiecej na 1/4 odległości przed czerwonym paskiem, czyli zajmuje 3/4. jest wiec dosć wysoka temperatura, wskazówka potem ani drgnie. Czy to normalne?I jak wygląda u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze od wrzesnia i dalej niz za polowe nie doszlo, dlugo sie grzeje szczegolnie teraz a poza tym poczytaj tutaj:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=39017

i troche starszy wątek:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=35093

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

To raczej nie normalne, wskaźnik temp. powinien dojść do połowy i się zatrzymać. Wiec albo masz coś ze wskaźnikiem:) albo z układem chłodzenia coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że to nie normalne widziałeś kolego kiedyś samochód w którym temperatura wskazuje 3/4 skali bo mi się jeszcze nie zdażyło sprawdź to lepiej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stoje latem w korku czy w trakcie jazdy zawsze wskaźnik stoi na połowie. Jeżdze juz prawie 3 lata i nigdy wskaźnik nie przekroczył połowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tombolot

Uriel jesli masz problem tylko i wyłącznie ze źle ustawionym wskaźnikiem to popraw go sobie przy najbliższej okazji. Koledzy mają raję że wskazówka (standardowo) powinna zatrzymać się na połowie skali, ale najważniejsze jest to żeby faktycznie nie grzał Ci się zbytnio silnik.

Przede wszsytkim sprawdź poziom płynu chłodniczego, jeśli jest ok to może termostat jest do wymiany.

W kazdym razie musisz coś z tym zrobić chłopaku, bo jeśli faktycznie za bardzo grzeje Ci się silnik to możesz w dłuższej trasie ugotować swoją almerkę na dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...