Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Mieliście taką przypadłość ? Co może być tego przyczyn


Yankee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kolejny problem i nie bardzo wiem co może być tego przyczyną.

Problem jest taki, że przy niskich temperaturach (poniżej zera) odczuwam, że pedał sprzęgła chodzi jakoś dziwnie tzn. jest twardszy i wolniej wraca. Jest jakiś strasznie tępy że tak powiem. Auto jest sprowadzone z Włoch i jest na gwarancji i zastanawiam się czy to nie wina jakiś płynów że jakieś na włoski rynek (zamarzające) ?

Dzisiaj mi w serwisie powiedzieliże to może być wina płynu hamulcowego :zdziw: że na przykład wchłonął wodę i zamarza. Tylko co ma układ hamulcowy do sprzęgła ?

 

Ratujcie :-)

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest identycznie, ale dopiero przy mrozach w granicy -8 i mniej. I w poprzedniej almerce miałem to samo, wiec chyba ten typ tak ma :)

Hmm a jak to wygląda przy np. -20? Co może być tego przyczyną ? Smary łożyska dociskowego czy to jakiś płyn w hydraulice?

 

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

Im większy mróz tym ciężej chodzi to sprzęgło. Ale szczerze to nigdy sie tym nie przejmowałem, bo wydawało mi się to normalnym zjawiskiem przy takich temperaturach. Kiedyś zauważyłem jeszcze, że jak jadę na trasie (przypuśćmy 100 km/h przy temp. -12) i przyjdzie mi zwolnić, a później znowu się rozpędzać to sprzęgło chodzi o wiele gorzej niż jeżdżąc w mieście od skrzyżowania do skrzyżowania przy tej samej temp. W drugim przypadku sprzęgło częściej pracuje więc jest bardziej rozgrzane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy takiego zjawiska nie mialem. Jezdzilem i startowalem silnik w temp -7 -12. Zawsze sprzeglo zachowywalo sie tak samo. Ale ja mam swiezy olej tam. Poprzedni mial za duzo wody ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłem z kolegą Porcupine mamy te same silniki 1.5 dci więc może to ich przypadłość ? Trudno, chyba dam im zadanie bojowe w serwisie żeby doszli do przyczyny tego poniekąd dziwnego zjawiska.

 

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kolejny problem i nie bardzo wiem co może być tego przyczyną.

Problem jest taki, że przy niskich temperaturach (poniżej zera) odczuwam, że pedał sprzęgła chodzi jakoś dziwnie tzn. jest twardszy i wolniej wraca. Jest jakiś strasznie tępy że tak powiem. Auto jest sprowadzone z Włoch i jest na gwarancji i zastanawiam się czy to nie wina jakiś płynów że jakieś na włoski rynek (zamarzające) ?

Dzisiaj mi w serwisie powiedzieliże to może być wina płynu hamulcowego :zdziw: że na przykład wchłonął wodę i zamarza. Tylko co ma układ hamulcowy do sprzęgła ?

 

Ratujcie :-)

Pozdrawiam, Yankee

Nie układ hamulcowy a płyn.Pompa sprzęgła oraz wysprzeglik sa wypełnione i smarowane płynem hamulcowym.Wymień na nowy DOT 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ma układ hamulcowy do sprzęgła ?

 

aa jednak ma- w autach z hydraulicznie sterowanym sprzęgłem wlewa się do zbiorniczka od sprzęgła właśnie płyn hamulcowy- możesz mieć tak że masz jeden zbiorniczek od płynu hamulcowego i od sprzęgła jednocześnie - lub dwa oddzielnie- jak mam ja w BB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki wszystkim udzielającym się w dyskusji za informacje.

Jutro jadę na wymianę płynu hamulcowego. Mam nadzieje że tylko to może być tego przyczyną. Potem będę się modlił o mrozy jeszcze tej zimy, bo na przyszłą zimę będzie już po gwarancji autko :-)

 

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...