Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 2005 1.5 dci dodatkowe wyciszenie ?


Gość lewandoree
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lewandoree

Witam ,czy nissan jest jedyna marka , która nie uznaje lepszego wyciszenie dla diesli i benzyny.Czy ten samochód jest lepiej wyciszony od benzyny? Zastanawiam sie nad dodatkowym wyciszeniem grodzi silnika maski przedniej i jak pieniądze pozwolą całego wnętrza .Próbował z was kiedyś czegoś podobnego , znacie może jakieś zakłady podejmujące sie tego ,bo już mnie ten mega zaje.. stopień wyciszenia denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość proktolog

pisałem już o tym na forum ( i chyba nie tylko ja) ale chyba nikt do tej pory

tego nie robił w każdym razie nikt nie odpowiedział :|

rzeczywiście problem jest poważny, samochód jest zdecydowanie!! za głośny

(moim zdaniem jest to najpoważniejszy mankament tego modelu)

zastanawiałem się, czy nie pojechac z tym do jakiegos zakładu car audio, ale jakoś nie mogę się zebrać, poza tym takie profesjonalne wyciszenie jest dośc drogie i chętnie posłuchałbym różnicy zanim wydam na to pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lewandoree

Powiem tak myślałem trochę na temat zakładów car audio ,ale wiem jedno nie zrobią Ci tej usługi ba twoich matach ,a jak wiemy koszt u nich niż na allegro kwałka 50x50 jest większy :P.

A secundo ,że raczej zrobią ci komplet wyciszenia w środku ,oddanie im bloku silnika nie wiem czy sie tego podejmą .Narazie mam samochód na gwarancji ,wiec trochę sie boje rozbierania wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gigi6660

W swojej almerce właśnie robie wygłuszenie samodzielnie... nie ze względu na głośny silnik a raczej na ambitne plany z audio...

 

maty car-audio po to żeby wygłuszyć sam silnik nie mają sensu bo są drogie - w takim wypadku dobrym rozwiązaniem wydaje się być zwykła mata bitumiczna aluminiowa z obi ( w nazwie jest sound- coś tam ) sprzedają ją w rolkach 10x0,3 m w cenie ok 100zł za rolke. U mnie w almerce poszły dwie pełne rolki i jeszcze brakło na nogi pasażera i na dokładniejsze wygłuszenie nadokli tylnych więc do n16 polecam kupić 3 takie rolki i do dzieła! praca jest mega czasochłonna ale nie jest skomplikowana jednak w zakładach CA powinni wziąć za to całkiem sporo gdyż całe wnętrze do rozebrania musi iśc dla takiej operacji więc koszta mat wygłuszających myśle że nie będą wielkim problemem w porównaniu do kosztów robocizny... ( dlatego też sami się za to zabraliśmy w mojej almerce ). Jakieś tanie maty z allegro często są po prostu cięte z rolki maty tej z obi i sprzedawane jako pseudo mata wygłuszająca...

 

Na podłoge mata wygłuszająca budowlana w zupełności wystarczy ale np na drzwi i sufit lepiej zainwestować już w profesionalne maty ca ze wględu na lepsze właściwości oraz lepsze trzymanie kleju na nich ( co by nam po paru miesiącach nie latały po drzwiach czy podsufitce ale dalej się trzymały blachy )

 

a tu pare fotek z wygłuszeń

 

wyguszenie1wb7.th.jpg

 

wyguszenie2pk3.th.jpg

 

wnetrzewygluszeniehh3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej almerce właśnie robie wygłuszenie samodzielnie... nie ze względu na głośny silnik a raczej na ambitne plany z audio...
a tu pare fotek z wygłuszeń

gigi6660 a nie chciałbyś trochę zarobic i zabrac się za tak profesjonalną robotę w moim autku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość proktolog

to wygląda na profesjonalne wyciszanie, mnie głównie zależy na wyciszeniu przegrody miedzy silnikiem a kabiną, sam tego nie zrobię bo się na tym nie znam

jeżeli ktoś z forumowiczów zna jakiś godny polecenia warsztat (Warszawa i okolice)

gdzie coś takiego można zrobić i nie puszczą mnie z torbami to proszę o namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gigi6660

heh... miło że uważacie że wyszło profesionalnie :)... znajomym już przekazałem i wszyscy się cieszymy... :)

 

a co do oklejenia Twojego autka herson to jak Ty to widzisz? Bo tak się składa że ja jestem z Wrocka a Ty z Wawy :/... a poza tym to jak najbardziej byli byśmy chętni na robote :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... miło że uważacie że wyszło profesionalnie :)... znajomym już przekazałem i wszyscy się cieszymy... :)

 

a co do oklejenia Twojego autka herson to jak Ty to widzisz? Bo tak się składa że ja jestem z Wrocka a Ty z Wawy :/... a poza tym to jak najbardziej byli byśmy chętni na robote :)

 

dla chcącego nic trudnego, a tak na poważnie moja propozycja to bardziej jako uznanie ogromu wykonanej pracy.

 

PS na jakim jesteś etapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gigi6660
PS na jakim jesteś etapie?

 

skończone... :diabel:

 

sama robocizna zajęła nam całą noc... od ok 21 do ok 6-7 rano - a mieliśmy luksus tego że auto stoi jeszcze w garażu u blacharza więc całe wnętrze było rozebrane bo sądze że z rozłożeniem i złożeniem wnętrza ta praca by zajęła tak z dwa dni luźno...

 

dla chcącego nic trudnego mówisz... to daj jakąś propozycje kiedy masz czas i nie potrzebujesz auta tak dwa dni... a no i czy masz garaż czy mieli byśmy gdzie to robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS na jakim jesteś etapie?

 

skończone... :diabel:

 

sama robocizna zajęła nam całą noc... od ok 21 do ok 6-7 rano - a mieliśmy luksus tego że auto stoi jeszcze w garażu u blacharza więc całe wnętrze było rozebrane bo sądze że z rozłożeniem i złożeniem wnętrza ta praca by zajęła tak z dwa dni luźno...

 

dla chcącego nic trudnego mówisz... to daj jakąś propozycje kiedy masz czas i nie potrzebujesz auta tak dwa dni... a no i czy masz garaż czy mieli byśmy gdzie to robić ?

 

Bardziej interesuje mnie efekt końcowy, duża rożnica podczas samej jazdy? Nie pytam o wrażenia audio, bo te przy takim wyciszeniu muszą być niesamowite. Ile wagowo przytyła almerka?

 

Ja póki co kompletuje audio, mam już nakamichi 300, dls c6A na przód i skrzynkę 4ch audisona ( z subem na razie się wstrzymuje, do czasu aż znajdę w mieście kogoś, kto za rozsądną kasę zabuduje mi go w boczku bagażnika). Jeszcze kable, maty, dystanse i dopiero wtedy będę myślał nad znalezieniem czasu na to wszystko -

taki mały OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...