Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce 2008


Gość almik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli można prosić powrócmy do tematu hamulców na rok 2008. Czym sie oecnie hamuje zeby nie wyginały sie tarcze przy hamowaniach 200->50 i coby jakaś efektywnośc była też przy wolniejszej jezdzie. Interesi mnie zwłaszcza zestawik [tarcze + klocki]do almetty N15 gti. Z góry dzieki za opinie kolegów:]

Przeglądając forum dawno temat nie był chyba poruszany a zdaje sie jest równie ważny jak przyspieszanie. Dla mnie ważniejszy bo trza wiosą hamulce ulepszyć :/:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość --Mlody--

ewentualnie zestaw EBC (tarcze `turbo groove` albo `ultimax`) i klocek `green stuff` do jazdy srednio szybkiej , albo `Red stuff` do jazdy extremalnej .

 

Koszt tarczy to okolo 270 zł. sztuka , a klocki podobnie za komplet .

 

Na tyl wystarczy seryjna tarcza `brembo` z jakims dobrej jakosci `cywilnym` klockiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze tarox g88, klocki cos z serii ds i bedzie dzialac:)

 

tarox racza i klocek corsa tez taroxa, u mnie dawały w almie rade, ebc , tak jak mówi mój bliski kolega Młody tez dają rade ;)

 

a jak chcesz zeby HAMOWAłO !!! to kup zestaw tak ze 300mm 4 tłoczki

 

Dla mnie ważniejszy bo trza wiosą hamulce ulepszyć :/ :D:D

 

brawo !! :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tarcze brembo + klocki kashiyama z całą pewnością się nie nadaje :D.

Co ciekawe raz tarcze zaczynają łopotać a innym razem hamulce znikają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam, gdzie można kupić tarcze EBC w częstochowie albo w sklepie internetowym do nissana 100nx?? a może poprostu tarcze brembo ?? mam wymienione klocki na ferodo premium także brembo to było by dobre połączenie mam nadzieje ;) a może tarcze EBC i klocki forodo do zdarcia a potem dedykowane do EBC również klocki red ?? dodam że chodzi mi o przednie tarcze najlepiej nacinane lub nawiercane i nacinane ,jestem z Częstochowy a tu raczej niema sklepów z dobrymi częściami więc chyba zostaje sklep internetowy ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zalozylem na tyl frezowane/nacinane tarcze mikody i kolcki ferrodo, koszt nie duzy a roznica naprawde spora. Przynajmniej czuje ze faktycznie mam "jakies uzadzenie do hamowania z tylu", teraz wzmocnic przod bo tyl jest mocny. Jezdzilem z kumplem i pokazal mi co potrafia ATE power disc i jestem pod wrazeniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwona też musi pomyśleć o hamulczykach na wiosnę, coobciowe czterotloczki z S14 się nie zmieściły niestety. Nie chcę zmieniać felg na większe, bo 15-ki są akurat. No i :D dojdą drogowe slicki na przód :D i coś śmiesznego na tył. Wiecie dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

DŁUGI.76, nie ma co w takie syfy inwestować, ze sprawdzonych to polecam:

FERODO, EBC (RED i YELOW STUFF), LUCAS/TRW, BREAK reszta tych o nazwach japońsko podobnych to kicz nie hamuje, nie pali i szybko puchną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za odp. przyznaje ze oczekiwałem bardziej pozytywnej ponieważ troszke sie pospieszyłem i właśnie w/w zestaw kupiłem :(:

 

no to masz drugą negatywną.....klocki do d*py.Dlaczego całego kompletu tarcze/klocki Lucasa nie wziąłeś??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam klocki LUCASA na przodzie w Sunny N14 1.4, ale coś zaczyna mi delikatnie szurać w końcowym etapie hamowania, jakby się tam jakiś piasek czy coś dostało...ogólnie jestem z nich zadowolony, ale nie wiem co się dzieje...czyżby się kończyły już ? Mam je około roku...

Jeśli tak, to też czeka mnie wymiana...ale od razu wymieniłbym stockowe tarcze na coś lepszego...trzeba pomyśleć o brembo, ferrodo albo ebc :)

 

ps. jak wygląda sprawa z rozmiarem tarcz do Sunny N14 1.4 16V 5D ? Czy trzeba zwrócić na coś uwagę ? Jeśli to duży OT to przepraszam...zapytam w dziale Sunny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

Ja też przejechałem się na akebono - po swapie zacisków i tarcz na te z zell'owej almy, założyłem akebono - piszczą, nie hamują i żrą tarcze jak 150 :/

 

Jeśli chcesz naprawdę lepszego hamowania, kup zaciski z gti (sunny, almera, 100nx) i załóż z większą tarczą. Naprawdę zwiększenie tarczy, nawet nie wiele daje niezłe rezultaty...

Co do średnicy tarczy to u Ciebie ma 240 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DŁUGI.76
Dzieki koledzy za odp. przyznaje ze oczekiwałem bardziej pozytywnej ponieważ troszke sie pospieszyłem i właśnie w/w zestaw kupiłem :(:

 

no to masz drugą negatywną.....klocki do d*py.Dlaczego całego kompletu tarcze/klocki Lucasa nie wziąłeś??????

 

Kupiłem te klocki ponieważ ściągałem stare (pierwsze klocki od nowości ) i są to właśnie tej firmy a przejechane maja 50 000 i jeszcze są wiec stwierdziłem ze wymienię na te same i tu pech czyżby jakość sie spr... ale trudno tarcze jeszcze nie wymienione i klocki również wiec dostosuje sie do waszych rad i kupie nowe klocki a te niech sobie leżą i dojrzewają to co proponujecie klocki lucasa czy jeszcze jakieś inne :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do N16 można kupić jakieś sensowne nacinane tarcze?

Jedyne co znalazłem to Mikoda:

 

http://www.allegro.pl/item506304335_hit_ta..._wersja_gt.html

 

... ale cena względem renomowanych firm jest trochę niska.

 

Ktoś ma używał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem przed wakacjami na tarcze TRW i klocki Kashijamy. Przy spokojnej jeździe wszystko gra poza szybkim ścinaniem tarcz. Ostre hamowanie z 150km/h+ to tragedia. Przy ~70km/h zaczyna brakować hebli.

 

Teraz pytanie. Przy ostrym hamowaniu, wraz z zanikiem hebli pojawia się dudnienie i chrobotanie z hamulców. Wszystko to przenosi się na pedał ale inaczej niż pogięte w chińskie osiem, bijące tarcze. Czy to klocki się pala czy tarcza się wichruje pod wpływem temperatury? Płyn jest świeżutki.

Co ciekawe, podobny efekt ma znajomy na secie od GRE (tarcze EBC gładkie + klocki EBC red) ale nie mówił nic o utracie hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przyszedł czas na wymianę hamulcy u mnie. Zastanawiam się nad zestawem EBC. Tylko czy wziąć tarcze nacinane nawiercane czy gładkie? Klocki redstaff czy greanstaff? Nigdy nie jeździłem z nacinanymi i nawiercanymi tarczami i moje pytanie jak odczucia w stosunku do gładkich? Nie ma efektu "bicia" lub innych negatywnych na takich tarczach? Wiem że klocki szybciej się zedrą na takich tarczach, ale czy nie będę musiał co 5kkm zmieniać? Jeżdżę głównie trasy, a na szybciej wylotówce czasami trzeba kilkakrotnie z 1xx szybko wyhamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem przed wakacjami na tarcze TRW i klocki Kashijamy. Przy spokojnej jeździe wszystko gra poza szybkim ścinaniem tarcz. Ostre hamowanie z 150km/h+ to tragedia. Przy ~70km/h zaczyna brakować hebli.

 

Teraz pytanie. Przy ostrym hamowaniu, wraz z zanikiem hebli pojawia się dudnienie i chrobotanie z hamulców. Wszystko to przenosi się na pedał ale inaczej niż pogięte w chińskie osiem, bijące tarcze. Czy to klocki się pala czy tarcza się wichruje pod wpływem temperatury? Płyn jest świeżutki.

Co ciekawe, podobny efekt ma znajomy na secie od GRE (tarcze EBC gładkie + klocki EBC red) ale nie mówił nic o utracie hamowania.

 

Wyciągnij i zobacz w jakim stanie jest gładź klocka. Miałem kiedyś podobne objawy i okazało się ze klocki popękały. Wymieniłem na ferrodo i problem ustąpił. Zanik hamowania wskazywał by na to że szkli się powierzchnia klocka.

Oczywiście czyścisz co jakiś czas powierzchnie miedzy tarczami ;) inaczej będą się grzały a do tego będą się krzywić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...