Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zawieszenie przód - skrzypienie


Gość KamRut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam taki problem, jak przejeżdżam autkiem przez próg zwalniający to z przodu mi coś skrzypi, jest to dosyć głośnie skrzypienie. Dodam, że nie zawsze, jak jest cieplej to jest ok, najczęściej to zauważam rano, po nocy, bo niestety jak ruszam, to zaraz mam próg. Podpowiedzcie co to może być?? Na co spojrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość POTALSKI

Cześć ,miałem podobny przypadek ,powolna jazda przez policjanta głeboko posadzone przednie zawieszenie ,powolny zjazd i skrzypienie szczególnie gdy było sucho i po mrozie,wizyta w ASO nic nie pomogła ,,nic nie znależli,, mimo tego temat pozostał zdecydowałem się na wymianę poduszek drążka stabilizatora i po temacie,myślę że po przesmarowaniu chałas by zniknął lecz poszedłem na ,,całość,,i jest ok, smar zalecam silikonowy nie uszkadza gumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo skrzypienie na policjancie.

Ale to poszło dalej i teraz nawet jak jest w miarę ciepło to i na prostej drodze na nierówności potrafi zaskrzypic.

Tak sie składa ze w czasie złożyło mi się robic pzreglad serwisowy i gosc powiedzial mi ze mam do wymiany tuleje tylne wahacza. Jak dotad nie potwierdzilem tej opinii jeszcze w serwisie ani nie znalazlem tych tulei a szukalem naprawde w wielu miejscach. Nikt tego nie ma na stanie i kazdy mowi ze bedzie moze za miesiac(jestem z Lublina ale do JC i Hipol tez dzwonilem;).

Jak ktos bedzie mial namiar na te tuleje ale normalnej firmy(od 55 wzwyż;) nie jakies badziewie( za ok 40 zł) to niech da znac.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identycznie i jestem prawie pewny ze to cos z amortyzatorami, jak sie zrobi troche cieplej to wymienie z z przodu amory bo juz wogole nie trzymaja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identycznie i jestem prawie pewny ze to cos z amortyzatorami, jak sie zrobi troche cieplej to wymienie z z przodu amory bo juz wogole nie trzymaja:)

 

U mnie amorki trzymają, przynajmniej tak mi się wydaje ;P. Zajrzę do tego co kolega pisał w drugiej odpowiedzi. Właśnie to jest dziwne, że jak popada, to nic nie skrzypi. Dużo gorzej odczuwam to w zimniejsze dni, podczas ciepłych dni, tego nie zauważyłem oraz jak już trochę przejadę i autko "rozrusza się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno nie amortyzatory!

Ja u siebie wymieniałem w maju 2007 z olejowych oryginałów (jeden poszedł sie kochac i wylał) na gazowe Kayaby. Wiec to sa prawie nowki. Nadal obstawiam tuleje wahacza ktore podobno sa wykonane z gumy ktora z czasem zaczyna pekac.

Aha i oczywiscie gumowe odbojniki amorków z przodu tez mam nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma racji to nie amortyzatory tylko to sa gumy stabilizatora.

Wymiania jest dziecinnie prosta po dwie sruby z kazdej strony :)

WItam

N16 nie ma stabilizatora :) bynajmniej moja z 2001 roku 1.5

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma racji to nie amortyzatory tylko to sa gumy stabilizatora.

Wymiania jest dziecinnie prosta po dwie sruby z kazdej strony :)

WItam

N16 nie ma stabilizatora :) bynajmniej moja z 2001 roku 1.5

Pzdr

 

moje niedopatrzenie

 

czytaj : tylko N15 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N16 nie ma stabilizatora :) bynajmniej moja z 2001 roku 1.5

Pzdr

 

A stabilizator to ta taka rurka co idzie z jednego wahacza do drugiego? Sorki za lamerskie pytanie, ale po nazwach to tak nie bardzo mi idzie rozpoznanie części zawieszenia.

 

Zamieszczam poniżej fotkę z manulala, może mi ktoś powiedzieć które to te poduszki drążka stabilizatora?

 

No niestety nie mogę zamieścić zdjęcia, bo jakiś limit został wyczerpany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma racji to nie amortyzatory tylko to sa gumy stabilizatora.

Wymiania jest dziecinnie prosta po dwie sruby z kazdej strony :)

WItam

N16 nie ma stabilizatora :) bynajmniej moja z 2001 roku 1.5

Pzdr

 

Wg manuala wszystkie N16 mają stabilizatory.U mnie tak samo skrzypi.Są dwie rady.

1 .wymienić gumy( na jakiś czas będzie spokój)

2.ten typ tak ma i głośniej radio. :D

 

[ Dodano: Wto 26 Lut, 2008 10:00 ]

KamRut,

No niestety nie mogę zamieścić zdjęcia, bo jakiś limit został wyczerpany :(

 

Wysłałem :) Ci na maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakis czas tzn jakies 5-7 lat poniewaz po takim czasie zaczely skrzypiec.

Koszt to ok 40 zl za sztuke

Wymiana dziecinnie prosta bo po 2 sruby na strone tylko trzeba kanal albo sie polozyc.

 

Nie spojrzalem ze to dotyczy glownie n16 ale objaw chyba ten sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spulchniator

A wiecie co, właśnie dziś zauważyłem - w tamten weekend wymieniłem tuleje wachacza i przedtem miałem też takie zjawisko że mi auto na przeszkodach pojękiwało a po tej wymianie dziś zwróciłem uwagę że się zamknęła. Nie ma to dla kobiety jak dobre miękkie delikatne... gumki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg manuala wszystkie N16 mają stabilizatory.U mnie tak samo skrzypi.Są dwie rady.

1 .wymienić gumy( na jakiś czas będzie spokój)

 

gdzie je kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam taki problem, jak przejeżdżam autkiem przez próg zwalniający to z przodu mi coś skrzypi, jest to dosyć głośnie skrzypienie. Dodam, że nie zawsze, jak jest cieplej to jest ok, najczęściej to zauważam rano, po nocy, bo niestety jak ruszam, to zaraz mam próg. Podpowiedzcie co to może być?? Na co spojrzeć?

 

Mam dokładnie to samo.Też jak jest zimno przy przejeżdżaniu przez próg zwalniający słyszę skrzypienie. Latem tego nie ma. Zastanawiam się nad zmianą amortyzatorów z przodu. Tak z ciekawości: jaki masz przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...