Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Szarpie na wolnych obrotach...


Gość ijon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno kupiłem almerę N15 1.4 GX gaz II gen... no i mam problem. Szukałem na forum i znalazłem kilka wątków na temat, ale w sumie to w żadnym nie znalazłem rozwiązania. Więc piszę :)... Do rzeczy...

Samochodem szarpie (jakby go coś dławiło) na wolnych obrotach na I i II biegu gdy zdejmie się nogę z gazu. Jeśli się 'ostro' jedzie z nogą na gazie cały czas to problemu nie ma. Najgorzej jak przychodzi stać w korku czy na światłach... Problem występuje zarówno przy jeździe na gazie jak i na benzynie. Niedawno wymienione zostały świece... więc świece odpadają :)...

Pytanie za 100 punktów :P : co to może być? Pomóżcie! Szlag mnie trafia i zaczynam tęsknić za moim starym golfem II (który się toczył, jak na swój wiek, nader płynnie ;P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam w klubie. Moją lmerą szarpie od dłuższego czasu. Wymieniłam już pół auta. I nic. Ale zacznijmy od tego czy i na benzynie i na gazie szarpie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymcio

Sprawdzał może ktośczy nie macie przytkanych wtryskiwaczy paliwa? Doradzam pojechać do zakładu i niech to rozbioną a przeczyszczą jakimś preparatem. Od jazdy na lpg wtryskiwacze sie zatykają dlatego od czasu do czasu trzeba pojeździć na benzynie. Mi też lekko szarpie ale nie przeszkadza mi to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to napewno nie wtryskiwacze. Bo i na gazie i na benzynie szarpie. Ja już wymieniałam przepływomierz powietrza, świece, kable, aparat zapłonowy. I nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymcio

a może rozrząd masz już do naciągnięcia? Sprawdzałeś jak strawa wygląda? Wystarczyło by napinacze wymienić albo sprawdzić czy nie są po prostu poluzowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moja almera naprawiona!!! Cała wina była po stronie gazownika jak się okazało. UWAGA WSZYSCY ze śląska na gazownika z Siewierza. O mały włos by mi nie wysadziło auta w powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź... Szarpie i na gazie i na benzynie. Jak do tej pory wymieniłem świece i kable - nic to nie pomogło.

 

Poca, mógłbyś proszę napisać bardziej szczegółowo, jak rozwiązałeś problem ? Byłbym wdzięczny :)

 

[ Dodano: Pon 24 Mar, 2008 21:09 ]

aha... no i jeszcze jedno zaobserwowałem: auto pali jak smok: srednio 11 litrów gazu ... to chyba nie jest normalne nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...