Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] wymiana rozrzadu w CD20


Gość dzierzb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie jak wygladaq wymiana rozrzadu w tym silniku bo wiem ze jest w nim pasek a nawet ponoc dwa czy podobnie jak w benzynie trzeba rozbierac wszystko wlacznie z miska olejowa czy tez tylko napinacze i pompe.

 

i jeszcze jedno czy komus kiedys urwala sie panewka ?? bo straszy mnie tym mechanik i nie wie czy mam mu wierzyc i robic cały dol silnika ?? Samochod jezdzi dobrze przestal buczec ale gosc cos gada ze te almerki tak maja :(( I na dodatek gada cos i jakis kolorach wału i ze byc moze nie bedzie sie go dalo szlifowac i zemoze zaltwic nowy nie wiem czy chce mnie naciagnac czy jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pytał o silnik CD20 (w temacie) a ten model akurat ma dwa paski zębate. łańcuch jest w silniku 1.4

rzeczywiscie są dwa paski, wymiana jednego to łatwizna bo jest praktycznie na wierzchu, wystarczy osłone odkręcic, drugi - ten dłuzszy to już bardziej skomplikowana sprawa, ale tez do zrobienia bez rozbierania duzej ilosci osprzetu, zwłaszcza pomp. dobry mechanik zrobi wszystko w 2 godziny. Co sie stało ze masz zdiagnozowaną pęknietą panewke? i jak to zostało zdiagnozowane? bardzo mnie to ciekawi bo o czyms takim jeszcze nie słyszałem. musiała sie chyba jakas katastrofa stac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podobnie jak w benzynie trzeba rozbierac wszystko wlacznie z miska olejowa czy tez tylko napinacze i pompe.

Bez żadnej miski i pompy, góra trzy godziny roboty na te dwa paski.

ale gosc cos gada ze te almerki tak maja :(( I na dodatek gada cos i jakis kolorach wału i ze byc moze nie bedzie sie go dalo szlifowac i zemoze zaltwic nowy

Namów go, niech opowie te swoje teorie, może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...