Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] zakup Almery


Gość Tombolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tombolot

Rozmawiałem wczoraj ze znajomym który prowadzi bardzo dużo komis w Warszawie i dyskutowaliśmy na temat Almerki - model N15.

Kolega twierdził że cięzko sprzedać taki samochód, nawet pomimo tego że jak na 10-latka Almera jest stosunkowo tania.

Z jednej strony wszyscy "znający się" na samochodach wiedzą, że jest to jedna z najmniej awaryjnych bryczek na rynku, ale o wiele łatwiej sprzedać mu najgorszą Megane czy zajechanego Golfa, niż ładnie utrzymaną N15.

 

Jak sądzicie z czego to wynika, czy może to tylko subiektywna ocena z wybranego komisu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest że jak przychodzisz do komisu i chcesz sprzedać to lament że te samochody to nie schodzą itp, ale jak chcesz kupić to już trzech się niby obok tego samochodu kręci. :diabel2:

Meganki są ładne, Golf ma opinię auta nie do zajechania, a o almerze mówią - japończyk o części będą drogie, a do golfa jest dużo zamienników, japończyk jest brzydki w środku - w porównaniu do francuzów itd. :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissana trudniej sprzedać, to fakt niezaprzeczalny a nie tylko pojedyncza opinia z komisu. Jak napisał przedmówca ciąży na nim piętno japońca i nieziemsko drogich części, co w przypadku N15 nie jest do końca prawdą, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patison1980

Ja kupilem i jezdze Almera w Holandii. Na rynku jest dosyc duzo uzywanych samochodow i w dosyc niskich cenach. Jednak najmniej jest modeli hatchback 5d, i nissan z tym nadwoziem ma najwyzsza cene i jest ich najmniej. Mnie interesowalo wlasnie to nadwozie i latwo nie bylo znalezc. I ceny tez stosunkowo najwyzsze. Takze wydaje mi sie ze to tez zalezy od rodzaju nadwozia. Wydaje mi sie ze sedan rzeczywiscie poza niezawodnoscia moze byc malo atrakcyjny i trudny w sprzedazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

No prosze handlarze narzekają ze trudno sprzedać a ja twierdze ze trudno kupić!! :zly2:

 

Znalezienie wersji 3D lub 5D w dislu w mojej okolicy graniczy z códem, a niestety nie mam czasu na wycieczki po Warszawskich komisach :(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega twierdził że cięzko sprzedać taki samochód

 

Skoro tak to dlaczego teraz tyle almer pojawiło się na naszych drogach? I stało się to na przestreni ostatnich kilku lat. Ludzie coraz częście kierują się fachowymi opiniami a te w odniesieniu do almery są wyrażane w więszkości w superlatywach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rskorup

Wydaje mi sie ze sedan rzeczywiście poza niezawodnością może być mało atrakcyjny i trudny w sprzedaży

 

Dziwny pogląd kolega prezentuje. Ale każdy lubi co chce :one:

W moim mieście jest pełno starych Almerek w wersji brzydszej czyli hatchback. Nie dziwię sie ze kolega miał kłopot ze znalezieniem hatcha , zwłaszcza z tego rocznika!!!!

W mojej opinii ten samochód zwłaszcza n15 wygląda jak "ucięty" siekierą. Prawdziwie rasową sylwetkę i linie nadwozia ma sedan.

Pozdrawiam wszystkich właścicieli almerki z 4 drzwiami. :diabel: :diabel: :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość almera-drift

Nie zgodze się napewno że częśći są drogie !,mam almere z 98r i częśći są dostępne zawsze od ręki.Samochód jak na mój gust chodliwy na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogląd o drogich częściach - to już przeszłość rodem z PRL. Produkuje się je w EU a ceny podobne do tych dla opla, Wv czy Forda. Warto jednak wydać parę PLN więcej i kupić oryginały (z nimi też ni ma problemu). Poza sylwetką - tu kwestia gustu a tego się nie dyskutuje, Almery są niezawodne i w sumie ich eksploatacja wychodzi taniej niż np aut francuskich czy włoskich. Czego Japońcy nie dopracowali to gumy!!!!! Pękają i to wszedzie od uszczelek po osłony! Reszta bez zarzutu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogląd o drogich częściach - to już przeszłość rodem z PRL. Produkuje się je w EU a ceny podobne do tych dla opla, Wv czy Forda.

akurat tutaj się nie zgodzę, dam tylko jeden przykład: amortyzatory astra G ok 150 zł KAYABA, almera N16 260 zł w górę.

Fakt, różnica nie jest już tak duża jak jeszcze kilka lat temu, ale jest nadal na niekorzyśc aut japońskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale wszystkie za i przeciw, można tak wymieniać w nieskończoność, moim zdanie, jakby nie patrzył, ceny do japończyków, są wyższe, niewiele ale zawsze...

Co do awaryjności, jak sam zapewne wiesz, kwestia baaardzo dyskusyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariuszz

A ja uważam że faktycznie trudno znaleźć wersje w hatchbacku 5d z odpowiednim dla siebie silnikiem w dobrym stanie! Co do części, owszem mamy doczynienia z japończykiem ale bez przesady. Wystarczy wejśc na Allegro klik w Almera części i oto kilkadziesiąt pozycji różniastych części zarazem nowych jak i używanych. Nawet cały silnik można już kupić za nieco ponad tysiąc. Nawiasem mówiąc wystarczy mieć "dobry bajer" i samochodzio sprzedany..

 

[ Dodano: Pon 31 Mar, 2008 19:39 ]

A ja uważam że faktycznie trudno znaleźć wersje w hatchbacku 5d z odpowiednim dla siebie silnikiem w dobrym stanie! Co do części, owszem mamy doczynienia z japończykiem ale bez przesady. Wystarczy wejśc na Allegro klik w Almera części i oto kilkadziesiąt pozycji różniastych części zarazem nowych jak i używanych. Nawet cały silnik można już kupić za nieco ponad tysiąc. Nawiasem mówiąc wystarczy mieć "dobry bajer" i samochodzio sprzedany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksploatacyjne bosha proszę bardzo LINK Wyszukiwarka jak się patrzy :028: Tylko nie wiem czy można zamiawiać przez net, ale orientacyjnie mozna popatrzeć co jest. Cennik jest TUTAJ

 

Powodzenia i udanych łowów :diabel2:

 

[ Dodano: Sro 02 Kwi, 2008 11:58 ]

Dodatkowo bardzo dobry sklep z cześciami "CZĘŚĆI24" . sa nawet elementy blacharki wszystko nówki i ceny całkiem przystępne. Przykładowo na allegor reflektor przedni 200 złotych tutaj 179 :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo się to zmieni.. zobaczcie jaką sprzedaż ma Toyota, Honda ( Nissan i Mitsubishi trochę w tyle). Ludzie chcą auta niezawodne. I coraz częściej kupują Japońce.

 

Ale niestety, jakość japońców tych robionych w Europie jest nie wyższa od innych marek.

My mamy szczęście. N15 to świetne autko dla oszczędnych sportowców :). Pozostaje jeszcze Honda Accord, coralla Verso i Mitsubishi Lancer.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o czym mówicie. Ze problem ze sprzedaniem Almery N15? :D

Jak auto jest zadbane, nie tylko wypicowane na sprzedaż, to taki problem nie występuje.

Moją Almerę po 4 latach eksploatacji sprzedałem na pniu, klient nawet się nie targował, poprosił mnie o podjechanie na test do znajomego zakładu i sprzedane.

 

Co do cen części to także mit. Przez 4 lata wymieniłem części za może 600PLN, wliczając filtry, nie wliczając płynów - czy to dużo? nie sądzę, części są ogólnie dostępne, do wyboru i koloru, także japońskie.

W tym modelu po prostu nie ma potrzeby grzebania pod maską, jak w francuzach czy włochach, także ostatnio w wyeksplatowanych niemcach i to jest jego największa zaleta.

Tak jak ktoś powiedział, liczba Almer na ulicy mówi sama za siebie,

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...