Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr paliwa do 1.5 DCI


Gość Lasswel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lasswel

Witam:)

 

Moze sie wydawac, ze jestem nowym uzytownikiem, ale defacto tak nie jest. Wczesniej pisalem pod nickiem Chińczyk. Niestety zapomnialem hasla i musialem otowrzyc nowe konto. No ale przejdzmy do rzeczy.

 

Zakupilem dzisiaj filtr paliwa do Almerki z 2004 roku 1.5DCI, ale cos mi sie wydaje, ze sprzedano nie ten filtr co trzeba. Filtr co kupilem jest wykonany z metalu, a u siebie w aucie mam obudowany w plastik-to jest chyba polaczone razem z pompa?? tak mi sie wydaje.... Czy ktos moze luknac na zdjecie i mi powiedziec, czy dobry jest ten filtr????? Filtr firmy JC PREMIUM symbol B31030PR.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11cbbd3453c109b4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cos mi sie wydaje, ze sprzedano nie ten filtr co trzeba.

Delikatnie powiedziane. Filtr, faktycznie jest w plastikowej obudowie, która jest nierozkręcalna, czyli nie ma możliwości wymiany wkładu filtrującego. Pompa nic do tego nie ma.

Zobacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lasswel

A czy ten filtr bedzie pasowal???

 

http://www.allegro.pl/item308969193_filtr_...ci_purflux.html

 

znacie jakies inne stronki gdzie moge znalesc filtr do mojego auta????

 

jaki ja potrzebuje filtr z czujnikiem wody, bez, i gdzie ten czujnik ma byc z przodu, z boku. Bo jak lukalem dla silnika 1.5 DCI jest kilka wersji tego filtra paliwa....Prosze o pomoc. W poniedzialek jade na przeglad. Wiec moze uda mi sie kupic ten odpowiedni filtr.

 

A do tych co mi to sprzedali czuli firma Japparts z Gdanska, to pojade i oddam.....!!!!!! Jeszcze sie pytalem, czy sprzedali mi odpowiedno filtr paliwa. A oni: nie wiem, wyjdzie w praniu......to jest sinlik francuza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomson30

ten do almy znajdziesz na allegro, ~ 70 zł w serwisie 100, nie posiada on czujnika wody. Pewnie kupiłeś coś innego. Przy okazji mam pytanie do znawców silników diesla, czy przy takiej wymianie filtra nie należy wcześniej zalać go paliwkiem. Ostatnio znajomemu wymieniali a później nie mogli odpalić, chechłali, chechłali w końcu odpalili a po paru tysiakach przejechanych pompa padła. Kto wie czy jej wtedy nie przytarli, bo jak stwierdzili mechanicy jakieś tłoczki były przytarte

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lasswel

Jakosc pomiedzy tym z allegro a serwisu jest jakas???? Rozncia 30 zl, a wolabym, zeby wszystko dzialalo poprawnie.

 

[ Dodano: Nie 02 Mar, 2008 10:08 ]

spojrze na ten link????

 

http://moto.sklep.pl/index.php?modules=mag...ow&o=455767

 

to jest taki filtr jaki mi sprzedali. Sądząc po jego symbolu. Moze rzeczywiscie sprzedali ok???

 

Mysle, ze do pudelka mogli tez wlozyc co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki ja potrzebuje filtr z czujnikiem wody, bez, i gdzie ten czujnik ma byc z przodu, z boku.
.

Czujnik jeśli jest, to wewnątrz filtra i u góry jest konektor na wtyczkę. Czy do twego filtra, oprócz czterech przewodów paliwowych jest podpięta wtyczka elektryczna? Myślę, że nie. I ten

by pasił. Z resztą oryginał fabryczny i ten z ASO też jest PURFLUX.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza fotka jest z filtrem do benzyny a druga fotka jest z filtrem jaki potrzebujesz chyba że masz filtr z czujnikiem wody który jest chyba trzy razy droższy,miałem Clio z tym silnikiem i wymieniałem cztery razy,kiedyś kosztował 90 pare zł. teraz można kupić na allegro taniej

jeśli masz z czujnikiem i chcesz to zrobić taniej można kupić filtr bez czujnika wyciąć stary czujnik dobrze zaizolować i wpiąć do kostki żeby komputer go widział i od czasu do czasu spuścić trochę paliwa z filtra żeby być pewnym że mamy czyste paliwo

sąsiad tak ma w Thalii

 

czy przy takiej wymianie filtra nie należy wcześniej zalać go paliwkiem. Ostatnio znajomemu wymieniali a później nie mogli odpalić, chechłali, chechłali w końcu odpalili a po paru tysiakach przejechanych pompa padła. Kto wie czy jej wtedy nie przytarli, bo jak stwierdzili mechanicy jakieś tłoczki były przytarte

 

w Clio przed filtrem miałem gruszkę do pompowania paliwa jak jest w Nissanie tego nie wiem ale mam uraz do tego silnika (1,5dci) a zwłaszcza w połączeniu z ON Verwa po 30 tys. padły nowe wtryski,kolega zatankował raz to paliwo( cały bak) na trasie z Brzozowa do Krakowa i tak zaczęło coś klekotać że coś okropnego,wcześniej tankował Ekodiesel i było OK,mechanik kazał mu spuścić co da radę i zatankować Ekodieslem i dodać olej mixol i wszystko wróciło do normy a na Verwę nawet nie popatrzy więc w moim przypadku mogło być podobnie teraz do almy leję Ekodiesel dodaję Mixol i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NUMER KATALOGOWY ZGADZA SIE JAK NAJBARDZIEJ -pasuje MOZESZ POSZUKAC CZEGO INNEGO NP.

mahle 06683122

mann wk939/6

knecht 06683114

nipparts j1331039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...