Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Mój pierwszy samochód i pierwsze wymiany!


Gość power_bit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość power_bit

Witam Was serdecznie. Mam kilka pytań odnośnie Almerki, może zacznę od początku. Nie dawno stałem sie nabywcą Nissana Almery 1.6 16v z 1996r w zasadzie jest to mój pierwszy samochód. Obecnie fura stoi w garażu załatwiam formalności z związanie z rejestracją iż samochód został sprowadzony z Niemiec. Dodam, że trochę sobie jeżdżę, ale to po polnych drogach wiadomo czemu. Samochód świeżo sprowadzony trzeba by było powymieniać filtry, oleje, i te inne bajerki. Pytanie brzmi tak:

 

Jaki najlepszy olej?

Wymieniać filtr paliwa?

Klocki hamulcowe mają grubość około 0,7mm, wymieniać?

Samochód pali na cykniecie, ale mimo wszystko wymienić świece i kable?

 

 

Pozdrawiam i czekam za odp.

 

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki najlepszy olej?

 

Zależy od przebiegu i co było wlane wcześniej ale nawet jak 200tys. to półsyntetyk Valvoline (np. Max Life) był by dobry. Mobil 10W40 też dobrze ale ja polecam Valvoline

 

Klocki hamulcowe mają grubość około 0,7mm, wymieniać?

 

0,7mm czy 0,7cm? W pierwszym przypadku bezwzględnie wymienić, w drugim nie koniecznie

 

Samochód pali na cykniecie, ale mimo wszystko wymienić świece i kable?

 

Świece jak najbardziej a kable, jeżeli nic się nie dzieje to zostawić obecne

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupiłeś używany,nie wierz sprzedającym.Ja zawsze wymieniam to,co się wymienia przebiegowo- a dla Twojego spokoju wymieniłbym: olej w silniku, filtr oleju ,filtr powietrza,(płyn hamulcowy i chłodniczy można zmierzyć-jak nie masz możliwości to wymień na nowe),klocki polecam AKEBONO lub KASHIYAMA. Świece, jeśli wygładają , jak prawie nowe,to tylko ustaw przerwę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...