Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Różnica między 1.6 90KM a 100KM


Gość Szymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymcio

Witam!

Już od prawie czterech lat mam n15, wszystko ok. Jak ją kupiłem wprawiłem wałki GT od świątka, zrobiłem kolektor dolotowy (był jeszcze chip ale go wyjąłem bo nie był za dobrze zestrojony. Na hamowni wyszło ok. 110KM. Teraz mam jeszcze wyjęty EGR i w sumie wszytko śmiga ładnie (mimo że już jakiś czas temu wprawiłem lpg). Ale zaczęło mnie zastanawiać czym się różni 1.6 90KM od 100KM. Kiedyś z Coobciem to rozkminialiśmy i wyszło że różnica leży w kolektorze ssącym (ten z 90KM ma dużo mniejszą średnice).

Ktoś mi może to potwierdzić i napisać jaki dokładnie model ma być?

Chciałbym kupić bo w sumie nie dużym kosztem mógłbym uwolnić jeszcze z 8-10KM, a wtedy auto będzie jeszcze bardziej żwawe i może mniej spali :) Jutro jak będę miał chwilkę to zerknę na model kolektora. A może ma ktoś do sprzedania taki z modela 100KM?

Wiem że temat się już przewijał ale chce mieć pewność jak mam kupić coś co już mam. A może jak będzie ładniejsza pogoda uda mi sie zrobić zdjęcia mojej n15 i zrobić cały opis... Już dwa lata się zbieram, ale jak bym to zrobił to znów na hamownie i wtedy dopiero byłby ładny wykresik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teamat już wiele razy wałkowany.Haczyk tkwi w wałkach rozrządu.Poszukaj, poczytaj, przecież nie jesteś nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co gdzieś wyczytałem...to tak na prawde to Nissan robił wałek i kłamał w dokumentacji co by dla szkopów było taniej :) a różnicy takowej nie ma :) ale tak jak mówie gdzieś ktoś cos kiedys na forum niemieckim :)

 

Pozdrosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymcio

OK wałki od świątka dały mi to że mam ponad 110KM, ale moment w granicach 140Nm. Kiedyś z rozmową z Coobciem wyszło że modele 90KM mają inny kolektor ssący dużo węższy, a te 100KM mają otwory o wiele większej średnicy. Wymiana kolektora dała by mi jeszcze pare kucy ale ktoś musi mi podać model kolektora ze 100KM żebym to potwierdził. Przydało by się jeszcze sprawdzić w innych 90KM jakie tam są modele. Ja sprawdzę za niedługo jak tylko chwilkę będę miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...