Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Programowanie Natsa (Immobilisera)


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wam koledzy i koleżanki :)

 

Po wielu wielu zabiegach i walkach w usunięcie usterki polegającej na dławieniu silnika, i wymianie wszystkiego praktycznie co sie tylko dało moge uroczyście obwieścić, że problem został usunięty.

 

Wymiana ECU.

Smiga jak ta lala od ponad tygodnia i nawet nie bąknie.

 

Dorzuce pewną ciekawostkę - może się komuś przydać.

 

Do mojej P10 włożyłem ECU od P11 ;-)

Miałem immo w kluczyku (natsa) Miałem komputer lucasa.

Niestety dokładnie takiego nie udało mi się znaleść, więc mam kompa od P11, razem z audio linkiem (immo control) oraz kluczykiem.

 

Mimo , że komputer miał każdy numer inny (Poza 29CU Control unit) - gniazdo takie samo. Audio link również.

 

Więc przełożyłem. wydłubałem pestke (transponder) z kluczyka, przekrecam z przytkniętą pestką do stacyjki. Działa ;-)

 

Także jeśli szukasz do P10 takiego komputera - smiało możesz szarpać od P11 :P

 

Niestety pojawił się nowy problem i dlatego pisze tego posta ;-)

 

Może ktoś będzie w stanie mi coś poradzić.

 

Pestke przełożyłem do swojego kluczyka, idealnie weszła bo obudowa kluczyka jest identyczna.

Niestety ciągle gubi mi immobiliser.

 

Kombinowałem na różne sposoby, przykleiłem transponder do pętli - tak samo.

 

Przy przekręcaniu kluczyka, ale przed zapłonem immo widzi. Po przekręceniu często check zaczyna mrugac i silnik gaśnie. Zwykle żeby odpalić samochod musze kombinować z 4-5 razy zanim zacznie pracować normalnie.

 

Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami problemu -

 

1. Założe swój Audio link oraz z powrotem moje stare transpondery - działały przecież idealnie - ale tu sie pojawia drugi problem - jak to zsynchronizować z nowym kompem?

Teoretycznie w Consulcie jest NATS Programming - jest tam tylko mozliwosc kliknięcia start, - może to wystarczy?

 

Boje się, że to służy do programowania tylko czystego komputera, czyli takiego który wcześniej nie miał nic wpisanego.

Nie chciał bym tego popsuć prawde mówiąc :P

 

Czy ktoś próbował zmieniać komputer w P10/P11 i wprogramowywał consultem swoje immo do takiego używanego komputera?

 

2. Drugie rozwiązanie które przychodzi mi do głowy to wymiana pętli wkoło stacyjki. Niby to to samo, ale kluczyk od P11 był troche dłuższy niż mój. - więc może i pętla była inna?

 

Macie jakiś pomysł? :P

 

Help :P

 

 

BTW: mam troche częsci na zbyciu które kupowałem aby usunąc duszenie silnika ;-) Wrzuce w dział sprzedam.

 

Dorzucam fotke mojego starego kompa wraz z audio linkiem aby było jasne o czym mówie ;-)

 

dsc03111tb1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam mam podobny problem

po wymianie ecu na inny kompletny czyli petelke stacyjki i pestke z kluczyka

odpalac odpala ale gasnie na paliwie i miga check a na gazie nie gasnie

po zmianie na stary wszystko wrocilo do normy

i teraz niewiem co robic zeby check nie migalo

probowalem odlaczyc kleme + ale to nic nie dalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego - jesli masz P10 lub P11 to komplet to nie pestka, ECU i petla tylko pestka, ecu, i sterownik immobilisera, petla moze sobie byc jaka chce.

 

Taki zestaw powinienes wymienic.

 

U mnie wystarczylo wlozyc z powrotem moj stary sterownik od immo i wprogramowac klucze koszt 50zl, chyba ze masz gdzies dostep taniej do kogos z czyms co podlaczy pod ecu

 

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2008 10:45 ]

jesli masz P11.144 to rzeczywiscie sterownik immo u Ciebie jest zintegrowany z petla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nissan almera N15 i zmienilem silnik z 1,4 na 1,6 a teraz bym zmienil ecu

i umnie jest petla zintegrowana razem ze sterownikiem

ale czemu miga check po przekladce tego wszystkiego co mam zrobic zeby bylo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczyło zrobic wprogramowanie nowego klucza consultem. Ale widac przy nowszych ecu juz nie jest tak latwo. Tak czy inaczej bez consulta/lub czegos co go udaje sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wszystko jasne

ecu jest z tego samego nissana co silnik ale tam byla skrzynia altomatyczna i nie bedzie robic musi byc od manuala i do tego jeszcze musi byc jakas zielona puszka od imobilazera z napisem nats tak mi powiedzial byly elektryk z serwisu nissana

bo zeby to byla skrzynia manualna to by nie bylo problemu

i niby komplet to ecu,petelke stacyjki i pestke z kluczyka i ta zielona puszka ktora jest gdzies w desce

i to by bylo na tyle

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...