Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem ze świecami żarowymi w primerze p10


smoku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum i proszę o wyrozumiałość.Szukałem postu na taki temat ale nic nie znalazłem.

 

otóż gdy zapale samochód to podgrzewa mi świece przez cały czas i ich nie odłącza.Sprawdzałem ten przekaźnik koło filtra powietrza ale on jest dobry i mam takie pytanie czy jest jeszcze inny przekaźnik i w którym miejscu.Ma może ktoś z was schemat czy coś pomocnego.

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaworskiauto

witaj smoku. proponowal bym sprawdzic jak dlugo grzeja swiece po uruchomieniu i powiedz mi czy na goracym silniku tez zapala kontrolka i na jak dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy silnik jest gorący to kontrolka zaświeca się na jakieś 2 sekundy.W tym właśnie problem,że wcale nie odłącza świec i grzeją cały czas po zapaleniu silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym właśnie problem,że wcale nie odłącza świec i grzeją cały czas po zapaleniu silnika

Na pewno cały czas? W miarę nagrzewania się silnika, napięcie na nich stopniowo spada do ok. 5 - 6 V. Całkowite wyłączenie następuje przy ok. 60*C. A sama kontrolka za wiele do rzeczy tu nie ma. To jest tylko takie info dla użytkownika laika (widać producent tak założył), że coś się dzieje. Będzie się zapalała nawet na te kilka sekund jeśli świece nie będą grzały z jakichś powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% grzeją cały czas nawet jak silnik jest gorący.Już 2 razy robiłem alternator bo nie wytrzymał takiego obciążenia i nie chce go robić 3 raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% grzeją cały czas nawet jak silnik jest gorący.

I jeszcze ich szlag nie trafił? Sprawdź czujnik temperatury, ten podwójny oczywiście. Przy przerwanym obwodzie sterownik od świec będzie cały czas informowany, że silnik jest zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem dziś jeszcze raz te świece i okazało się że jednak się wyłączają ale jak silnik osiągnie temperaturę ponad 70*C. więc trochę długo się grzeją tak uważam.I co myślicie że to czujnik temperatury czy tak może powinno być.

 

czekam na odpowiedz i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem ten czujnik na nowy i od razu lepiej świece odłączają sie gdy skazówka od temperatury podniesie się ok 4 mm, do góry. Wszystkim bardzo dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...