Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dziwna przypadłość


Gość pool_s

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

nie do końca rozumię zachowania kontrolki świateł drogowych. po przełączeniu na światła mijania kontrolka od drogowych lekko sie pali. COOO TOOO. wcześniej tak nie było!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% masz jedną żarówke uszkodzoną - przepalił sie jeden z przewodów wewnątrz albo masz kiepski styk na kostce wetknietej w zarowke. sprawdz dokładnie. kostke łatwo naprawic - wystarczy dogiąć styki i powinno byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i chyba masz racje.żarówka wymieniona. kostka mi sie stopiła i zakładałem nową. Kable są tak krótkie ze je lekko naciagnąłem i chyba coś z nimi nie tak. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymcio

Miałem dokładnie tą samom opcje- też mi się popaliły, ale po 11 latach miały prawo :P

Ale została mi jeszcze jedna przypadłość mianowicie prawa lampa świeci wyraźnie słabiej. Żarówki nowe, kostki też, więc myślę ze to kable pewnie od tego że często wylewał mi się dam płyn do spryskiwaczy. Trudno by się było tam dobrać i wymienić kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze mozesz wybadac miernikiem. sprawdz napiecie pomiedzy minusem aku a trzema stykami na zarowkach, przy czym nie zapomnij o przełączaniu swiateł drogowe/mijania.

na jednym z przewodów powinienes mniec blisko 0v - to kabel masowy, na pozostałych powinno byc prawie tyle co na plusie aku. jezeli roznica jest powyzej 0.5v to troche przyjarane kable juz są. czy na pewno masz zarowki o mocy 55/60w? wlozenie mocniejszych moze sie wlasnie skonczyc przegrzaniem kabli, kostek, przelacznika itp...

 

[ Dodano: Sro 05 Mar, 2008 22:02 ]

oczywiscie sprawdzaj napiecie przy włączonych zarówkach bo wtedy tylko mozna wybadac rezystancje kabli w normalnych warunkach pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...