Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Spryskiwanie szyb


Gość serleon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość serleon

Jak jest w waszych samochodach, bo u mnie po pociągnięciu dźwigni spryskiwany jest tył a po przekręceniu przód to dość dziwne rozwiązanie czy da się zamienić, jeśli tak to jak? Dodatkowo jakiej firmy wycieraczek używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z tego co zrozumiałem

po pociągnięciu dźwigni spryskiwany jest tył a po przekręceniu przód

to mam odwrotnie, moze jakaś kable źle podpięte :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo u mnie po pociągnięciu dźwigni spryskiwany jest tył a po przekręceniu przód to dość dziwne rozwiązanie

Wtyczek przy pompkach to chyba nie idzie zamienić, ale wężyki tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

zdejmij koło, odkręć nadkole i ujrzysz dwa silniczki, zamień wężyki i zobacz czy poskutkowalo- nie wierze ze ktos w instalacji samej mogl cos namieszac- niemozliwe ze sie komus chcialo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ściągać koła. Wystarczy mocno skręcić kierownicą w prawo, nadkole zabezpieczone jest plastikiem z kołkami, należy ściągnąć kilka kołków (ew. lekko odgiąć ten plastik) i praktycznie już mamy dostęp do spryskiwaczy. Ja szybę przednią spryskuje włączając przełącznik od tylnej - mam zamienione wężyki ale to tylko dlatego, że silniczek od przedniej jest spalony i nie mogę go dostać (w takim układzie spryskiwania szyby tylnej brak). A może ktoś ma taki zbędny?!

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szukasz silniczka do pompki to kup całą pompke np do poloneza, (koszt 30-40 zl) i wcisnij zamiast tamtej zepsutej. moze byc tylko konieczna mała modyfikacja, mianowicie trzeba nieco spiłowac taki rancik na króćcu pompki bo nie chce wejsc u uszczelke w zbiorniku, no i jeszcze moze bedzie trzeba zamienic przewody w kostce zasilającej bo moze byc odwrocona polaryzacja. efekt jest wtedy taki ze silniczek chodzi ale strasznie marne cisnienie daje. U siebie założyłem taką pompke i działa juz ponad 2 lata bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nedd. Przeglądałem allegro, pompki spryskiwaczy ze zbiornikiem są dostępne - kosztują ok 120zl! (moim zdaniem dużo). Miałem kiedyś poloneza, zostało po nim trochę części spróbuje jak tomtom1 założyć tamtą pompkę - dam znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...