Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] wysokie obroty biegu jałowego 1,9dci


frane

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik, po odpaleniu, zbyt długo utrzymuje wysokie obroty- ok 950. Porównywałem z innymi primerkami i tam zaraz po uruchomieniu obroty stopniowo spadają. Problem na pewno związany jest z temp. zewnętrzną. Komp. w serwisie nic nie pokazał, czujnik temp. jest sprawdzony - ok. Proszę o ew. doradę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. U mnie obroty na jałowym są w normie ale mam inne pytanie. Jak w waszej Primerce P12 1,9 dci zachowuje się wskaźnik chwilowego zużycia paliwa na biegu jałowym? Jakie są jego wskazania, bo u mnie pokazuje maksymalne zużycie paliwa, czyli ponad 15l/100? czy to normalne i czy wasze primerki tez tak wskazują? Wskazanie takie jest także przy rozgrzanym silniku.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik, po odpaleniu, zbyt długo utrzymuje wysokie obroty- ok 950.

Zbyt długo tzn. ile? 15 minut? czy 5 minut?

Skoro komp nic nie pokazał - tzn. że tak ma być pewnie. Obroty nie spadną ci od razu.

Weż pod uwagę, że obrotomierz może przekłamywać i w rzeczywistości masz dobre obroty a on pokazuje wyższe, w P11.144 przekłamuje nawet o 100-200obr./min.

 

Witam. U mnie obroty na jałowym są w normie ale mam inne pytanie. Jak w waszej Primerce P12 1,9 dci zachowuje się wskaźnik chwilowego zużycia paliwa na biegu jałowym? Jakie są jego wskazania, bo u mnie pokazuje maksymalne zużycie paliwa, czyli ponad 15l/100? czy to normalne i czy wasze primerki tez tak wskazują? Wskazanie takie jest także przy rozgrzanym silniku.Pozdrawiam

 

Poszukaj w archiwum - było już o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i NIE MA NA TEN TEMAT NIC!!!!!!!!!!!!

Oczywiście najlepiej blokować wszystko bo "poszukaj o tym juz było"

Ty widzę jakiś "uprzedzony" jesteś kto zablokował cokolwiek w tym temacie?

Śmiechu warte :)

 

Słabo szukałeś albo ci się nie chciało dobrze szukać http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...light=wskazania

poczytaj sobie i już nie krzycz.

i tu jeszcze jeden temat http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...light=wskazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczył zimy, teraz już znacznie szybciej obroty spadają. Efekt przypominał długie działanie ssania w siln. benz. Skoro ma to związek z temp. zewnętrzną przyglądnę się termostatowi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...