Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

muli na benzynie na gazie troche lepiej


Gość klon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem niedawno nissana primerę 2.0 94 r ale do rzeczy mój problem polega na tym ze jest strasznie zamulona na benzynie na gazie troszkę lepiej ale niema rewelacji w dodatku gdy jest zimny silnik spadają obroty i gaśnie jak ciepły to ok ale zamulony jest nadal bywa czasami również ze jak pojeżdżę na lpg i przełączam pb dodając gazu spadają obroty i gaśnie >byłem u gazownika wymienił filtr gazu podregulował i nic stwierdził że to może być wina świec i przewodów więc wymieniłem lecz to nie dało pożądanego efektu pojechałem do elektro-mechanika aby jego się poradzić dlaczego tak muli przeczyścił silnik krokowy główkowali sprawdzali stwierdzili że to może być rozrząd już nie wiem co mam robić na mechanice sie nie znam a wszędzie gdzie pojadę to mnie odpowiednio kasują pomocy może wy macie jakiś pomysł co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sunny wrocR

Moze sprawdz sprezanie i filtr powietrza. Jak nie to moze regulacja zaworow(chyba ze nic nie stuka) Rozrzad to raczej nie bedzie... Watpie zeby przeskoczyl a zuzycie lancucha/paska czy napinaczy nie ma wplywu na osiagi tylko walek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz na analize spalin zrób test na Pb oraz na LPG przy wysokich i niskich obrotach :)

założe się ze masz coś z dawkowaniem paliwa :)

Ps. kiedy wymieniałeś filtr paliwa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też warto sprawdzić pompe paliwa ? Jeżeli poprzedni właściciel prawie wougle nie używał PB to mogła się troche zastać, albo i zatrzeć jeżeli jeździł tylko na LPG, a benzyny wougle nie tankował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz na analize spalin zrób test na Pb oraz na LPG przy wysokich i niskich obrotach :)

założe się ze masz coś z dawkowaniem paliwa :)

Ps. kiedy wymieniałeś filtr paliwa ??

 

jak mi się uda to dzisiaj wymienię filtr paliwa bo nie wiem kiedy był wymieniany, mam sam. od 2 tygodni acha z tego co wczoraj przyglądałem się to pompka paliwa chyba jest od innego samochodu zresztą i tak powiedział mi mechanik może to wina pompki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba będzie sprawdzić ciśnienie paliwa czy jest prawidłowe :) ale najpierw filtr :) możliwe że to jedyna przyczyna :)

radził bym też skasować ECU (zdjąc kleme minusową na co najmniej 10 minut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba będzie sprawdzić ciśnienie paliwa czy jest prawidłowe :) ale najpierw filtr :) możliwe że to jedyna przyczyna :)

radził bym też skasować ECU (zdjąc kleme minusową na co najmniej 10 minut)

 

dzięki za radę tak zrobię wymienię filtr z tego co mówił mechanik ciśnienie paliwa jest wyższe o prawie dwa razy nie pamiętam ile dokładnie wynosiło, miejmy nadziej że to filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrysk jedno punktowy powinien mieć w okolicy 1bara zaś wtrysk wielopunktowy od 2,5 do 3 bar zalezy od obciązenia silnika :) jeśli jest wyzsze np w okolicy 4bar to bedzie ci zalewać autko i też będzie mół :P a jaki jest układ wtryskowy u ciebie ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrysk jedno punktowy powinien mieć w okolicy 1bara zaś wtrysk wielopunktowy od 2,5 do 3 bar zalezy od obciązenia silnika :) jeśli jest wyzsze np w okolicy 4bar to bedzie ci zalewać autko i też będzie mół :P a jaki jest układ wtryskowy u ciebie ?? :)

mechanik mówił że ma jeden wtrysk jak mu zadałem pytanie czy wtryski sa ok, sory ja się nie znam ale to też ma wpływ na lpg że muli? i spadaja obroty jak jest zimny gdy dojeżdzam do skrzyzowania

 

[ Dodano: Pią 07 Mar, 2008 16:37 ]

kurde dopiero w poniedziałek będę miał filtr nie maja na miejscu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...