Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Po zmianie wałka na GT faluje obrotami....


Gość blank

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Po wymianie wałka ssącego na wałek z wersji GT auto faluje obrotami. Na benzynie i na gazie, z tym że na gazie osiąga niższe obroty niż na Pb. Obroty falują między 800 a 500. Coś jest nie tak:/. Przed zmianą wałka tego nie było, rozrząd jest dobrze złożony bo ładnie się wkręca samochód, natomiast na jałowym biegu, to lekka tragedia...

Wykluczam od razu świece bo są nowe i przepływomierz bo jest czysty. Mogę liczyć na jakieś sugestie z Waszej strony? Od razu z góry bardzo dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blank, oczywiscie... stąd zakłada sie parami: wałek + popychacze. (o ile tak jest w nissanie, skoro było w fordzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wytarte krzywki albo nie fachowo zamonotwane - tzn przeskoczył rozrząd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mnie zaczyna wkur....c ten samochod, teraz mi sie miska olejowa poci. Da rade to jakos doszczelnic bez wylewania oleju? bo dopiero co wymienialem olej. Jesli tak dalej pojdzie to pewnie na lato ta suka bedzie do kupienia ode mnie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarciu1111

na początek sprawdz wszystko co odkrecaleś czy czasem cegos nie pominoleś to raczej obiaw krokowca sprawdz zaplon bo na pewno ruszałes aparat wytarte krzywki raczej nie powoduja falowania obrotów mialem kiedys wytarty wałek to delikatnie to kulal sobie na wolnych obrotach tak jak by na 3 chodzil ale pracował rowno znaczy predkość obrotowa mial ok. przepustnice rozrzad jak by nawet przeskoczyl czy pomylil bys sie to sa innne obiawy szarpie ciezko sie wkreca ale wolne obroty ma raczej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...