Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy path w A/T pali tak duzo jak Navara ?


Gość Danko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arturred

Witam,

 

jestem użytkownikiem Patha od niecałego miesiąca (samochód nowy od dealera)

na dotarciu w mieście (Warszawa) pali mi około 12-13 l. Jest na dotarciu więc

zbytnio nie szaleję. Sporo krótkich odcinków (po około 3 km). Moim zdaniem

jak na taką masę i automat to całkiem nieźle :)

 

Pozdrawiam

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pali bardzo dużo jak na diesla. Mam AT (podobno +1 litr) i DPF (następne 0.5 litra) i pali w miescie 14-15 - jeżdzę dosyć dynamicznie. W trasie - 10.5 - 11.5 - zależy od stylu jazdy. Jak się tylko toczyć 90-100/h to spali i 9.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariantomala

potwierdzam mattk.Takim autem jak jego wyjechalem z salonu 17kkm wstecz.Przy 130km/godz komp.pokazuje zuzycie 12-13l.Teraz inna bajka-pilnie potrzebuje 2 opony,dzis rozwalilem 2 goodyeary Wrangler na osttym wjezdie na kamien.Podobno na zime to kiepskie kapcie,macie jakies opinie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
pali mi około 12-13 l.

Artur

i pali w miescie 14-15 - jeżdzę dosyć dynamicznie.

 

jestem zszkowany ! ! !

 

jeźdzę amerykańskim Nissanem Quest w benzynie V6 + A/T . Waga auta prawie 2 tony !!!!!. Te autko pali ok. 15litry benzyny w mieście, gazu ok.17 litry. Owszem jak się pościgam to i 20l. gazu zechla. Mimo gabarytów i wagi, udaje mi się zejść do setki nawet poniżej 10s.

 

Natomiast jak czytam diesel miasto 14litry to po co ten diesel ? Droższe serwisowanie, droższe naprawy.

 

Wniosek jasny jak już kupować to jakiegoś Patha z 3.5V6 260KM, spalnie na gazie max.20litry, przynajmniej będzie jeździł, a nie udawał że jeździ i podejrzewam że trwałośc będzie lepsza niż w tym dieslu, a jak coś się popsuje to 2x tańsze będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszysto fajnie mdzalewscy - ale jednak Pathi to kloc, który nie ma nic wspólnego z opływem powietrza a ten twój Quest to zwykły van tylko trochę większy. Na spalanie składa się wiele czynników - nie tylko waga auta. Rzeczywiście dużo pali - ale jak na diesla jest bardzo mocny - pomimo swoich 171KM ma jednak 400 Nm momentu - niejednemu już szczena opadła jak powąchał dymek, chociaż nie jestem zwolennikiem ułańskiego ruszania spod świateł. Ale daje poczucie zapasu mocy jak trzeba - jest wystarczająco dynamiczny - jechałem już nim ponad 200km/h - także jak trzeba to pojedzie. Poza tym po prostu mi się podoba. W przyszłym roku prawdopodobnie wejdzie do produkcji Pathi z dieslem V6 3.0 dCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pathi 85kkm, 2,5dCi, skrzynia automatyczna.

Częste trasy po ok. 8km - więc dopiero zaczyna się rozgrzewać...

Zużycie na takiej trasie ok. 11,3 l/100km.

Na trasie nieco powyżej 9l/100km.

Polecam jazdę z załączonym ekranem aktualnego zużycia paliwa, niewielki ruch stopą na dźwigni przyśpieszenia powoduje znaczne zmiany zużycia paliwa.

Ciężka noga niewiele pomaga :diabel2:

Z czasem można doprowadzić jazdę z automatem do perfekcji. :)

Jednym z mankamentów automatu jest włączenie piątego biegu dopiero przy 84km/h - gdyby szło to zmniejszyć do np. 70-75km/h, to było by OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Co do dużego spalania w automacie również potwierdzam te informacje.

 

Jeśli chodzi o miasto moje autko bierze 16 litrów. Może bierze się to również z tego, że często robie krótkie odcinki jednakże nie spodziewałem się, iż będzie to aż tyle. Jeśli chodzi o trase średnie spalanie to około 11,3 przy w miare dynamicznej jeździe. Najniższe srednie spalanie na trasie zanotowałem 9,8 litra , ale to przy ciągłej jeździe w granicach 80-90 km/h.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

[ Dodano: Pią 02 Sty, 2009 12:02 ]

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie komputera pokładowego. Czy w momencie postoju u was pokazuje zawsze maksymalne spalanie niezależnie czy skrzynia jest w pozycji P czy D ? Stąd obawiam się, że dane powyżej podane przeze mnie dotyczące spalania mogą być delikatnie zawyżone. Z góry dziękuje za informacje.

 

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

spalanie zalezy od umiejetnosci operowania gazem. mam navare z automatem i w trasie przy jezdzie drogami zarowno jedno jak i dwupasmowymi z predkosciami do 120-130km/h minimalne spalanie srednie zeszlo ponizej 9l/100km komputer pokazywal 9,1 a po przeliczeniach na stacji wyszlo 8,8. przy normalnym uzytkowaniu auto -tzn miasto 70% i reszta autostrada (predkosc do 150 km/h) mam miedzy 10 a 11 litrow. wiadomo ze im krotsze przebiegi i nie dogrzewany silnik tym wyzsze spalanie.

Navara byla pierwszym autem z automatem i na poczatku spalanie bylo kolo 15l ale po miesiacu juz spadlo do max 13 przy ostrezejszej jezdzie.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...