Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Cykanie przekaźnika pod maską/skrzynia biegów [N16]


Gość Dominicur

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominicur

Jak w temacie...

Pewnego dnia otworzyłem maskę, żeby posłuchać jak chodzi moja Almerka 1.5 '00 i przy chwilowym delikatnym pociągnięciu linki gazu, w momencie gdy obroty spadają już do jałowych, usłyszałem dziwne, charakterystyczne cykanie. Trzeba się nieźle skupić i wsłuchać, żeby cokolwiek usłyszeć. W pierwszej chwili wyobraziłem sobie, jakby to jakaś mała śrubka gdzieś sobie luzem latała - metaliczne stukanie. Jako, że silnik był dopiero co po wymianie oleju w aso, pomyślałem, że może coś spartolili, pojechałem do nich z powrotem delikatnie zaniepokojony z pytaniem "co to?", mechanik nie potrafił mi powiedzieć w 100% skąd dochodzi dźwięk, jak to ujął "wydaje mi się, że...".

No, właśnie wydawało mu się, że to przekaźnik elektryczny wydaje ten dźwięk, który jest odpowiedzialny za spalenie resztek z niespalonej mieszanki.

Jest on umiejscowiony po środku, lekko po prawej, czarny, okrągły.

Byłbym wdzięczny gdybyście przystawili ucho u siebie, czy też wam coś cyka. ;)

Wiem, jest to totalny drobiazg, niegroźny, ale mechanik też nie potrafił odpowiedzieć, czy jest tak we wszystkich Almerach.

Jestem świerzym posiadaczem Nissana i wydaje mi się, że wcześniej tego nie słyszałem, ale oczywiście mogę się mylić. ;P

Po prostu chce wiedzieć, czy wszystko jest tak jak powinno.

 

Ok, teraz przyszedł czas na skrzynię biegów.

Podczas jazdy na piątym biegu po dociśnięciu drążka zmiany biegów w prawo słychać chrobotanie. ;) Nie, nie mam halucynacji.

Czasem prowadzę lewą ręką i trzymam prawą na drążku skrzyni, wiem, po prostu wystarczy nie dociskać, bo zrobiłem to chyba przez przypadek, ale tu znów pytanie, czy Wy też tak macie i czy to może być niepokojące?

Oczywiście samochód smiga jak powinien i nie ma żadnych anomalii podczas jazdy, biegi wchodzą leciutko i ten dźwięk jest tylko przy dociśnięciu i większej prędkości.

 

Dzięki wszystkim, którym chciało się to przeczytać i za wszelkie rady! ;))

Pozdrawiam!

 

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iskierka

Jeśli chodzi o cykanie to przerobilem ten temat i jest to normalne (pezekaźnik), a skrzynia nie zauwarzylem tego problemu u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...