Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podłączenie radia dziwna sprawa...


Gość power_bit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość power_bit

Witam serdecznie całą załogę forum. Pisze bo napotkałem nie typowy problem z podłączeniem radia cd do Nissana Almery N15. Ostatnio sprezentowałem sobie radyjko Pioneer, najtańsze jakie było, za 300 zł :D Ale to w zasadzie nie istotne ;) Problem polega na tym, że radio po podłączeniu za cholerę nie chce się włączyć! Kupiłem przejściówkę na ISO podpinam do radia i nic, cisza. Pomyślałem ze może to do jakiegoś innego modelu wiec poucinałem kable na tej przejściówce i poskręcałem ręcznie tak jak powinno być (czarny masa, czerwony +) Podpinam pod radio i cisza! No to mówię pewnie bezpieczniki albo coś podpoiłem pod kable do radia żarówkę i świeci. No i wtedy pomyślałem radio jest do kitu, ale przypadkiem nadjechał kolega podłączam u niego w samochodzie radyjko, wpinam wtyczki i działa jak malinka. :( Co powiecie na to...? Jakie mogę być przyczyny, że rado nie działa...? Może macie jakieś pomysły...??

 

 

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewod plusowy pusc z akumulatora w ten sposob unikniesz przeciazen, masa z ramy samochodu, podlacz czerwony przewod i zolty razem i bedzie na 100% chodzilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość power_bit

Pod żółty też podłączałem. Jutro z rana podprowadzę kable bezpośrednio z akumulatora. Potem napisze co i jak. Dzięki za info panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to w instalacji N15 nie ma masy.

Wroc do opcji podpiecia zoltego i czerwonego jak byly a mase wez gdzies spod sroby pusc przewodem, nie musi byc z aku.

Ewentualnie podlacz antene to wtedy mase dostanie, ale lepiej dac mase na kostke.

Powinno zadzialac z tego co opisales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość power_bit

jeśli by nie było masy w kostce żarówka by świeciła...? Podłączałem przewodami żarówkę i wkładałem końcówki kabli do kostki żarówka się zaświeciła.. hmm.. Podepne sie zaraz pod akumulator jeśli nie zadziała to może aku za mały prąd daje czy coś, cholera już nie wiem co jest grane :(

 

[ Dodano: Nie 09 Mar, 2008 22:46 ]

Udało się :) Problemem był faktycznie brak masy, kabel masowy dołączyłem do metalowych wzmocnień pod pulpitem i gra :)

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...