Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Coś szumi po urochomieniu klimy


Gość Domin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wączając klimę usłyszałem dziwny szum. W pierwszej chwili myślałem że coś z gazem, ale po wyłączeniu klimy, albo dmuchawy na klimie szum ustaje ale nie nagle tylko stopniowo. Sprawia to takie wrażenie jakby jakiś silnik się zatrzymywał i jego obroty spadały. Coś jakby tarło, co to może być. Dodam że przez całą zimę nie używałem klimy, mogło się coś przytkać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przytkanie to może filtr jest zabity brudami i trzeba go wymienić. Wpisz w "Szukaj" filtr kabinowy i powinno cos wynaleźć. Jeśli chodzi o szum to pewnie włączyła się sprężarka od klimy, normalnie sprężarka jest odłączona, a po włączeniu sprzęgło elektro magnetyczne łączy ją z paskiem napędzającym i zaczyna działać i może to cię zaniepokoiło, ale to normalny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem filtr i jest OK. A ten szum to raczej nie sprężarka, bo słychać go w kabinie. Poza tym jak by filtr był przypchany syfem, to i bez włączania klimy tylko na samej dmuchawie powinno być to samo. Jak stanę na zewnątrz i podniosę maskę to tego szumu nie słychać. Przy załączaniu klimy spod maski słychać tylko "cyknięcie" jak załącza się sprężąrka i to wszystko. A ten szum, sprawia wrażenie jakby się coś zacierało albo chodziło na sucho i tarło coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dmuchawa coś zassała. Wyciągnij filtr i daj na maksymalny nadmuch, następnie zakreć pokrywkę filtra i maksymalny nadmuch, to "przewieje" instalacje bo filtr "zatyka" moc dmuchawy. Może to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś maskę i niech ktoś Ci załączy klimę sprawdź czy nie szumi łożysko klimatyzacji.

Pod maską nic nie słychać, tylko w kabinie. Wyjąłem filtr przeciwpyłkowy i to jakby stamtąd dobiega ten szum. Przyczyną raczej nie może być filtr, bo i bez niego też szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jesteś za bardzo przeczulony. U mnie to właściwie tylko na pierwszym biegu dmuchawy nie słychać a im wyższy bieg tym ją słychać głośniej. Może umów się z jakimś posiadaczem tego modelu i zobacz jak jest u niego. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to właściwie tylko na pierwszym biegu dmuchawy nie słychać a im wyższy bieg tym ją słychać głośniej

U mnie też na 1 biegu prawie nie słychać dmuchawy, ale jak włączę klimę to ten szum zagłusza dmuchawę. Dopiero jak ustawię 2 bieg lub wyższy to zagłuszam ten szum. W zeszłym roku nic takiego nie wystepowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobij klimatyzacje a raczej przebij czyli wytworzeniem próżni napelnianie oleju gazu

jest to standardowy objaw jak jest zamało gazu w układzie i odrazu ją sprawdź dokładnie bo prawdopodobnie masz jakiś mały wyciek gazu którego nawet próżnia nie wyłapie a dopiero lampa fluorescencyjna pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobij klimatyzacje a raczej przebij czyli wytworzeniem próżni napelnianie oleju gazu

A dokladniej jak to się odbywa, bo jak podaję do mechanika to żeby jakiejś lipy nie odstawił

 

[ Dodano: Wto 11 Mar, 2008 21:25 ]

Urochomiłem klimę na 15 min i nawet nie zaczęło dobrze chłodzić, pewnie nie ma czynnika. Jest jakiś domowy sposób żeby sprawdzić któredy ucieka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...