Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Przednie zawieszenie - dziwne dźwięki


calusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił mi sie taki dziwny objaw jak ruszam to słyszę takie "łoooł łoooł łoooł" i przyśpieszając częstotliwość się zwieksza "łooł łooł łooł" i dalej "łoł łoł łoł", po wciśnięciu sprzęgła dalej jest to samo. W kabinie słychać jakby z prawej strony ale w kabinie to zawsze jakoś dziwnie się dzwięki rozchodzą. Jak ktoś jedzie ze mną to mówi że słyszy z lewej strony? I zauważyłem, że hałas w kabinie się zwieksza wraz z przejechanymi kilometrami czyli z każdym kilometrem jest głośniej. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Ty idź i najpierw zobacz czy masz koła dokręcone. Może zmieniałeś na letnie i nie dokręciłeś (albo majster), albo ktoś próbował wejść w ich posiadanie i nie zdążył, a popuścił nakrętki!!! Takie rzeczy się zdarzają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła są dokręcone. Sprawdziłem. Opony są dobra przekładałem i cały czas to samo. Jest za późno jutro sprawdzę zaciski i hamulce, może to kamyczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę zaciski i hamulce, może to kamyczek.

Sprawdź też osłony metalowe tarcz hamulcowych, ktoś przy wymianie kół mógł wygiąć.

 

 

PS. nazwę tematu lekko zmodyfikowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz luzy na kole... najprawdopodobniej łożysko ci się rozpadło i zaczyna hałasować, dwa tygodnie temu miałem ten sam problem, ale z lewej strony... początkowo myślałem, że coś gdzieś w okolicy koła trze o oponę, ale po podniesieniu auta wszystko stało się jasne... aha jesli okaże się, że to łożysko, to lepiej nie jeździj za dużo bo ci się jeszcze piasta do tego roz.....li...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, jak pisał PMW i W@sio, że to łożysko piasty daje taki dźwięk i to z lewej strony i jak pisałem w kabinie samemu to ciężko zlokalizować skąd słychać dźwięki. Dzięki wszystkim za pomoc. Teraz wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Teraz ja porusze temat "dziwnych" dzwiekow od frontu... U mnie cos sie telepie jesli jade na luzie, przy jakichkolwiek nierownosciach. Zeby bylo dziwniej "telepie" sie TYLKO na luzie, przy hamowaniu oraz przy dodawaniu gazu jest cisza :029: . Okazalo sie po odkreceniu kola ze tarcza hamulcowa jest zupelnie luzna i trzyma sie tylko na szpilkach od kol - czy to jest normalny sposob montazu, czy tarcze sie jakos przykreca na stale?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza nie jest przykręca trzyma się jak u Ciebie, tylko na szpilkach, dociska się ją przy przykręceniu koła. Ale jest dość mocno osadzona ostatnio ściągałem to nieźle się namęczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety jest naprawde luzna, w rekach moge ja ruszac, wiec cos nie jest tak - "telepie" sie w czasie jazdy niesamowicie. Czy jest jakas mozliwoesc jej mocniejszego zainstalowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gólnie jak hamuje to strasznie piszczy to wiem ze klpcki do wymiany a jak czasem dłużej hamuje to słyhać takie szorowanie jakby kartonem po betonie i zaraz po zatrzymaniu słychac takie mechaniczne buczenie (to możliwe ze ABS siada? czy nie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie u mnie ABS czasem świrował gdy miałem tylne klocki do wymiany.... ale po wymianie wszystko jest okay... może u Ciebie jest podobnie ale z przednimi... sprawdź co się będzie działo po wymianie klocków, a to takie buczenie i odgłos tarcia czegoś o asfalt to może być pompa ABS'u, która się uruchamia, choć nie potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przed wymianą klocków to sprawdź tarcze i najlepiej ją przetocz.

 

[ Dodano: Czw 13 Mar, 2008 16:34 ]

U mnie niestety jest naprawde luzna, w rekach moge ja ruszac, wiec cos nie jest tak - "telepie" sie w czasie jazdy niesamowicie. Czy jest jakas mozliwoesc jej mocniejszego zainstalowania?

Nie ma możliwości mocniejszego zainstalowania. Śruby mocujące koło powinny ją docisnąć i to wystarcza. Może to coś innego siadło, a jak się ma łożysko piasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

tym razem mam problem bo cały czas dochodzi do mnie zkrzypienie takie z przedniego lewego koła, tak jakby ocierała się guma o coś, dzieje się to w momencie jak jade po nierównościach a biorąc pod uwagęstan naszych dróg to całyczas słysze ten dźwięk jak radio jest na OFF :)

 

druga sprawa to że jak mam przebyta dłuższą trasę to czasami coś zacxzyna mi piszczeć pod maska i nie jest to zależne od obrotów ani od prędkości :D i na pewno nie jest to przeciąg przez niedomkniętą szybę... :] ktoś miał podobne problemosy???albo może ktoś wie co to może byc????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mataX

 

jeśli chodzi o skrzypienie to może być wahacz górny, jest to przypadłość naszych autek w większości przypadków się sprawdza.

Jeśli chodzi o piski to musisz „nadstawić ucha pod maskę” może alternator się już odzywa, zdejmij pasek i rozejrzyj się czy cos niema luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsumie to juz ten temat poruszałem na kilku roznych postach, ale nie było odpowiedzi, wiec i tutaj moze znajdzie sie ktos kto mial podobny problem - a mianowicie strasznie gwizdze mi w aucie - teraz to juz zaczyna przy predkosci 60, a przy 80 jest juz mocno drazniace, przy predkosci ponad 100 robi sie wrazenie jakbym same dziury mial w aucie - co to moze byc.

 

 

auto nie bylo bite, drzwi ładnie dolegaja, nigdzie po deszczu woda nie stoi - w micrach był problem z przednia szyba i po ponownym wstawieniu problem gwizdow powietrza znikał - czy moze ktos mi podsunac pomysl jak zlokalizowac miejsce gwizdow.

 

wczesniej myslalem ze to od drzwi pasazera, ale teraz to juz sam nie wiem, dziek rozchodzi sie po calym aucie i teraz mam wrazenie, ze dobiega z kokpitu - czy jest mozliwe, ze przy wymianie mechanior zle zalozyl mi filtr kabinowy (przyznam, ze jak cos popada to mocno szyby paruja i pomaga tylko klima) - moze wogole go mi nie wymienil, albo go nie ma??

 

gdzie dokładnie zjaduje sie rurka ze skraplacza klimatyzacji - podobno ona tez moze dawac takie dziwne dzwieki.

 

zastanawialem sie zeby wyeliminowac drzwi moze okleic je wokol jakas tasma - jaka byscie polecili, zeby nie spieprzyc lakieru - moze ta zolta budowlana jest papierowa i ma malo kleju, tylko czy powietrze jej nie zmiecie.

 

zastanawialem sie tez zeby ofoliowac cały przod - ale oczywiscie tylko na krotka chwile, wtedy moze moglbym wyeliminowac silnik.

 

jak sprawdzic szybe przednia - czy jest mozliwosc np karcherem - czy na tyle widoczna bedzie taka szczelina??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MefKM, za pisanie tego samego w 2 tematach jest WARN (http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=521941&sid=bb5c37f3aad9678831e21ee84437015a#521941)

gdzie dokładnie zjaduje sie rurka ze skraplacza klimatyzacji - podobno ona tez moze dawac takie dziwne dzwieki.

szukajka - nie ten temat i w dodatku o P11 a nie o P11.144.

 

Może t oten spojler na dole dźwięki ci wydaje - nie masz go przymocowanego i się ugina pod naporem wiatru i on może dzwięki wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Pozwolę sobie skorzystać z tego tematu i zapytać o górny wachacz. Chodzi mi o to jaki kupić, czy firma 555 jest coś warta czy lepiej zainwestować w coś innego. Może ktoś kto ma doświadczenie w tej kwestii coś mi podpowie. Z góry dziękuję!

Swoją drogą te stuki w zawieszeniu to tragedia, a najlepsze jest to, że żaden z mechaników, których odwiedziłem nie potrafił zlokalizować tych stuków, dzięki czemu będę miał całe nowe zawieszenie. :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

555 lub lemforder - bardzo dużo postów na temat górnych wachaczy, podobno najlepsze. Na 555 uważaj bo podobno są podróbki.Ale przed założeniem od razu przesmaruj tuleje żebyś za 2 tygodnie nie robił tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź.

Zastanawiam się jeszcze czy kupić na allegro czy lepiej w sklepie, jak odróżnić podróby od oryginału.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po zmianie kół z zimowych na letnie,podczas jazdy pojawił sie chałas,coś jak buczenie połącone z wyciem;najmocniej słyszalne przy 80km/h.Do tego delikatne wibracje w podłodze pasażera z przodu po prawej.Podjechałem do mechanika i ten stwierdził że jest zużyte łożysko prawego przedniego koła :/ Kupiłem nowe japońskie,kompletny zestaw 180zł :( Założone niedawno i jak na razie cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...