Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Pytanie do posiadaczy P11 '99 2,0B+G z Gdyni i ok


Gość JMNGroup

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JMNGroup

:!!: DLA WIADOMOŚCI ADMINISTRATORÓW: pytanie dotyczy konkretnego modelu, regionu i specyfikacji -żaden temat w archiwum nie zawiera odpowiedzi na złożonośc mojego pytania toteż proszę o nie usuwanie tego tematu. Dziękuje

 

 

Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem Primerki z '99 przed modernizacją, z silnikiem 2,0 SR20DE -jeszcze w benzynie ale ostro przymierzam się do wrzucenia instalacji gazowej (zacząłęm robic duże odległości) i w związku z tym pytania:

a) jaką instalację gazową założyliście do tego silniczka -chodzi mi o producenta podzespołów, której generacji i koszt oraz jak długo macie ją założoną

B) jak sprawuje się LPG, czy mieliście jakieś problemy i jakie -już od momentu odebrania auta z warsztatu

c) jak duży wzrost spalania na gazie odnotowaliście

a) gdzie założyliście instalację (tylko Gdynia i okolice) -chodzi mi o nazwe, adres i kontakt do tego warsztatu -jak oceniliście profesjonalizm, obsługę i skutecznośc wykonania usługi

 

Dzwoniłem po kilku warsztatach i dostłem kilka RÓŻNYCH odpowiedzi (pytałem o generację i koszt przy butli w kole zapasowym)- od wybrania najtanszej instalacji gazowej za 1800zł (generacja II), poprzez instalację na wtryskach (gen. III koszt 2700 -tutaj ponoc nie ma byc strzałów i możliwosci uszkodzenia silniczka krokowego) po sekwencję za 3600zł

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja mam p11gt z 97. 2litry sr20de, ja mam instalcje firmy SEC. tzn kopm sec, parownik tomaseto do 240km, wtryski valteka-niebieskie, mapsensor bosha.

Zakladal mi ja znajomy gaziaz w Minsku mazowieckim, jestem wiecej niz zadowolony. Spalanie na poziomie 8-10l/lpg zaleznie od nogi. zadnych problemow.

kolega ma steaga 300 i tez super chwali. polecam sekwencyjne instalki, przerabialem inne.

sekwencja kosztuje jakies 2200-2500 do twojego wozu, nie wiem z kad masz te 3600?

moze Vgen? to juz inna bajka-super instalik ale drogie. mysle ze IVGen zupelnie wystarczy. jesli chcialbys w Minsku mazowieckim to moge pomoc moja kom: 791038248

 

[ Dodano: Nie 09 Mar, 2008 17:09 ]

nie zwrocilem uwagi ze z Gdyni jestes......

na allegro zobacz po ile sa instalacje nowe 4 generacji -ok 1900pln plus zalozenie w zakladzie, nawet jesli u ciebie jest TAK drogo to wiecej niz 600pln za zalozenie tylko zdziercy biora i masz

2500pln. U mnie zaplacilbys ok 2400 za steaga, full profi montaz, gwarancja i serwis ale daleko do np przegladow.....

Zalezy jak korzystasz z bryki. 2 generacja jest dobra ale 4 duuuzo lepsza, wiem bo ja mialem u siebie 2 gezeracji i wymienialem przod na sekwencje-efekt na benzynie odzyskalem utracona moc-2gen zabiera ok 15-20KM-zwezka w dolocie w postaci miksera-alternatywa BLOS ale zeby bylo szybko ladnie pewnie i sprawdzone to tylko IVgeneracja sekwencja i polecam steaga albo SEC`a. Steaga mozesz troche potjuuungowac-edycja mapy paliwa a w SECu jest to troche inaczej....

Mam nadziej ze odpowiedzialem na Twoje pytania, jak cos to dzwon

Pzdr Lobo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lobo chyba chodzi o Staga, bo o kompach Steaga nie słyszałem, a do kolegi JMNGroup, mamy na forum odpwiedni dział o LPG i tam zadajemy tego typu pytania, także nie wiem czy go nie usuną albo nie przeniosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) jaką instalację gazową założyliście do tego silniczka -chodzi mi o producenta podzespołów, której generacji i koszt oraz jak długo macie ją założoną

B) jak sprawuje się LPG, czy mieliście jakieś problemy i jakie -już od momentu odebrania auta z warsztatu

c) jak duży wzrost spalania na gazie odnotowaliście

d) gdzie założyliście instalację (tylko Gdynia i okolice) -chodzi mi o nazwe, adres i kontakt do tego warsztatu -jak oceniliście profesjonalizm, obsługę i skutecznośc wykonania usługi

Krótkie odpowiedzi:

a) BRC S24 IV generacja

B) problemów (odpukać) żadnych

c) zależy jak się jeździ - ja P11.144 2.0 cvt to benzynę tryb miejski miałem jakies 11l/100 gaz mam 13l/100 w trasie gaz 11l/100 da się zejść niżej - przy bardzo spokojnej jeździe lekko poniżej 10l/100 ale to już głaskanie gazu jest wtedy.

d) Gdańsk, ul. Do Studzienki, usługę oceniam ok - znalazłem namiar znalazłem na tym forum

Dzwoniłem po kilku warsztatach i dostłem kilka RÓŻNYCH odpowiedzi (pytałem o generację i koszt przy butli w kole zapasowym)- od wybrania najtanszej instalacji gazowej za 1800zł (generacja II), poprzez instalację na wtryskach (gen. III koszt 2700 -tutaj ponoc nie ma byc strzałów i możliwosci uszkodzenia silniczka krokowego) po sekwencję za 3600zł

Włóż sekwencję, nie będzie problemów, u mnie koszt całkowity tego BRC S24 wyszedł 3300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...