Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Hamulce przód


Gość Krunch

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki mały problem - otóż w czasie jazdy (czasem, ale nie zawsze) czuję jakby obcierał mi lewy zacisk hamulca. Czy mogą to być objawy dość popularnego zacierania się tłoczków w nissanach? Czy te problemy również dotyczyły N16?

 

Jeśli tak, to co należy kupić aby problem się więcej nie powtórzył? :)

 

Dane auta to N16 2001 1.8 :]

 

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tloczek nie wracal poniewaz klocki byly strasznie wytarte a do tego zjechana tarcza, problem sie rozwiazal po wymianie tarcz i klockow.

narazie wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa hamulce trzeba to jak najszycbiej zobaczyc moze byc znaczne zuzycie okladzin moze tloczek ciezko sie porusza trzeba wymienic moze sworznie konika sa pozacierane trzeba wszystko dokladnie rozebrac ewentualnie wyminic wraz z uszczelniaczami i nasmarowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa hamulce trzeba to jak najszycbiej zobaczyc moze byc znaczne zuzycie okladzin moze tloczek ciezko sie porusza trzeba wymienic moze sworznie konika sa pozacierane trzeba wszystko dokladnie rozebrac ewentualnie wyminic wraz z uszczelniaczami i nasmarowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejwra

Życzę powodzenia przy wymianie tłoczka, niby prosta sprawa, ale dobrze włożyć uszczelkę jest sztuką chociaz nie niemożliwe. Szfagier wyminiał z przodu ja z tylu, problemu nie ma ale te uszzczelki to masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz po sprawie :) jak sie okazalo gumki byly szczelne, tloczki chodzily ok tylko hamulce byly zatarte na prowadnichach. Wszelkie dziwne chrobotania ktore myslalem ze ida od zawieszenia ucichly. Auto jezdzi przeslicznie. Jedyne co to musialem jeszcze klocki dot ego dokupic bo sie bardzo zuzyly przez to ocieranie no ale mowi sie trudno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...