Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Znów odpadło cięgno wycieraczek, luzy


maniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ch...j mnie jasny prawie strzelił bo po raz 3 w ciągu ostatnich miesięcy musiałem pod domem po ciemku wiązać druty od cięgien. Jest na to jakiś skuteczny i trwały sposób ?

Druga sprawa to ostatnio pojawił się luz na tych cięgnach, tzn podczas prędkosci powyżej 90 km/h ramie kierowcy wali o słupek. jest luz na takiej gumowej tulejce na ramieniu pasażera. da się to wymienić, miał ktoś podobny problem ?

pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

usterka typowa w N15. Łączenia cięgien są z plastiku i się wyrabiają. Wystarczy jedno lub 2 odpalenia wycieraczek przymrożonych do szyby i po cięgnach. W ASO jedno kosztuje 81 złotych a jedyne co można poradzić na ta usterkę to wymiana. W sumie wyniosło mnie to 200 złotych (wymieniałem w norauro niestety:/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Zawsze mozesz kupić na allegro ale z wysyłką wyjdą praktycznie tyle samo. Z tego co się orientuje to jest to cześć nienaprawialna i po poluzowaniu się mocowań kwalifikuje się do wymiany (tak twierdzą zarówno w ASO jak i w Norauto). Podobno w tym okresie (przymrozki itp.) cięgna idą jak woda :(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem to samo w tym roku. Kupiłem w ASO nowe cięgno i sprawa załatwiona. Sam możesz sobie spokojnie to wymienić nie musisz zostawiać samochodu u mechanika :D

 

[ Dodano: Wto 11 Mar, 2008 10:44 ]

Zapomniałem kosz cięgna 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem kosz cięgna 80zł.

Jeżeli nowe cięgno faktycznie kosztuje 80zł to nie warto się bawić w jakieś przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na to sposób :) zrobiłem tak jak czekałem aż dostanę cięgno

wystarczy uciąć sobie kawałek np. dętki i nałożyć między cięgno ,a mocowanie i zaczepić za tą część ruchomą,sprawuje sie rewelacyjnie, bo dętka sie naciąga

ważne żeby nie wiązać jakiejś innej gumy, musi być taka opaska , polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze inny sposób, ostatnio tez mi padło ale sam naprawiłem...

Przewierciłem cięgno i jabłuszko, które w nie wchodzi. Przez oba elementy przeprowadziłem długą, cienką śrubę i na końcu skręciłem to z delikatnym luzem i dałem kontrę żeby sie nie odkręcało. Problem zniknął jak ręką odjął, wszystko chodzi idealnie i po jakimś czasie sprawdziłem czy coś sie nie wyrobiło ale nie...wszystko jest ok i wydaje mi sie, ze to dobry sposób a przede wszystkim tani, bo kosztuje nas tylko czas i możliwe że jedno wiertło do metalu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08speed niezły pomysł, jak kolejny raz odpadnie mi to spróbuję, jak na razie zrobiłem to samo co carvel tyle że na gumce recepturce i już rok mi się tak trzyma a jeżdżę sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie mojem metody.Jest pracochłonna bo trzeba rozebra wszystko bo przeiwercic bez wyjmowania bedzie ciezko i mało precyzyjnie ale efekt nad wymiar zadowalający :) Guma wam za jakiś czas zparcieje i znowu będzie zabawa od poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten patent z przewierceniem jabłka to ja już mam dawno zrobiony,sam na to wpadłem :) ale to na pierwszym cięgnie, a drugie musiałem kupić już nowe

był trochę problem z wciśnięciem bo od dołu przeszkadzała nakręcona nakrętka ( z tego pierwszego),ale spiłowałem i weszło i narazie śmiga, ogólnie denerwująca jest ta usterka w almerze,ale pozatym to auto złoto, nie dam złego słowa powiedzieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to na pierwszym cięgnie, a drugie musiałem kupić już nowe

 

zaraz, bo się pogubiłem. Które jest pierwsze. Stojąc na wprost silnika, po lewej jest silniczek wycieraczek, to pierwsze cięgno jest lewe, a drugie jest prawe, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze czyli mam na mysli od silniczka do wycieraczki,a drugie od wycieraczki do wycieraczki, lub tak jak napisal 8Speeder -krotsze czyli od silniczka, dluzsze od wycieraczki do wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze inny sposób, ostatnio tez mi padło ale sam naprawiłem...

Przewierciłem cięgno i jabłuszko, które w nie wchodzi. Przez oba elementy przeprowadziłem długą, cienką śrubę i na końcu skręciłem to z delikatnym luzem i dałem kontrę żeby sie nie odkręcało. Problem zniknął jak ręką odjął, wszystko chodzi idealnie i po jakimś czasie sprawdziłem czy coś sie nie wyrobiło ale nie...wszystko jest ok i wydaje mi sie, ze to dobry sposób a przede wszystkim tani, bo kosztuje nas tylko czas i możliwe że jedno wiertło do metalu ;)

 

Witam

 

Rok temu po kilku rozłączeniach i seriach przekleństw zrobiłem to samo, problem na zawsze załatwiony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speeder, a tobie które cięgno spadało, to dłuższe czyli od wycieraczki do wycieraczki ?

 

Mi spadało to krótsze, czyli od silniczka do wycieraczki pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ten sworzeń nowy - niestety tylko oryginał mieli :) W ASO 180 zł, w necie 140 zł. No trudno, przynajmniej spokój będzie, bo nie może być tak, że po pracy czekam az deszcz przestanie padac, bo mi cięgno spadło :D. Cięgna zostawię stare, spróbuje przytwierdzić je sposobemSpeedera, natomiast w sworzniach był zbyt spory luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Nie opłaca się na allegro bo z wysyłą wyjdzie Ci taka sama cena jak w ASO. Ja dałem za każde cięgno po 81 złotych i na 2 dzień już odbierałem, założyłem i wszystko działa :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, jeśli masz juz nowe sworznie to może również warto zainwestować w nowe cięgna i mieć mechanizm jak nowy?

Zanim przeczytałem ten post to jeszcze dziś rano domówiłem cięgno :) Wkurzyłem się, bo ile razy mam rano sprawdzać czy deszcz nie spadnie, tymbardziej , że ostatnio powiązałem sworzeń z cięgnem drucikiem :) Dziś mi ten drucić znowu spadł a wracając z pracy zaczęło kropić ......

Nie opłaca się na allegro bo z wysyłką wyjdzie Ci taka sama cena jak w ASO.

Ja co prawda w ASO nie kupiłem, zamówiłem przez sklep internetowy, bo też musiałbym czekać, a zapłaciłem za cięgno 64 zł, za sworzeń 142 zł. Generalnie dużo jak na takie pierdoły, ale patrząc , że Almerę mam 2 lata i jest to moja pierwsza usterka (i to z mojej winy, bo się nie chciało odśnieżyć szyby :P), to jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...