Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Autodiagnostyka SR20Di - kod 21


Gość Raf4rb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Przy autodiagnostyce pokazuje mi błąd 21 czyli BRAK SYGNAŁU ZAPŁONU. Czy to poważna usterka? Autko śmiga normalnie, czy warto tym sobie zawracać głowe? Primera P10 SR20Di na gazie 92 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak sygnału zapłonu to na tyle poważna usterka że potrafi unieruchomić samochód.Poprostu silnik bedzie kręcił ale nie będziesz mógł odpalić .Ktoś tu już o tym pisał (wymienił wtedy aparat zapłonowy)Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, mam podobny problem, ten sam nr kodu..ale auto chodzi bez zarzutu, ładnie pracuje na dobrych obrotach..nie wiem czy ten błąd nie ma czegoś wspólnego z podwyższonym spalaniem..ale nie wypowiadam się. mi pali około 11,5 benzyny (14 gazu wmieście)

wyczytałem jedno!.. przy błędzie nr 21 na początku należy sprawdzić czujnik położenia wału korbowego..( o ile dobrze zajrzałem do książki to czujnik ten znajduje się gdzieś w aparacie zapłonowym) jeśli jest padnięty to on może powodować ten błąd

wówczas należy wymienić przerywacz w aparacie zapłonowym czyli pewnie cały aparat zapłonowy..nie wiem jaki ty masz jak mam aparat lukasa..a auto pali na dotykk więc na razie nie grzebie nic bo nie mam szmalu na wymianę częsci...też 2,0 slx 1991r + gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka za OT:

ma ktos schemat budowy silniczka sr20di :?:

bo jak widze nieobejdzie sie bez rozbierania :(

bo jak widze to u mnie priorytetowa sprawa jest

ogladniecie czujnika walu :( potem dopiero

odnalezienie czzujnika przeplywu powietrza........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem cyz wiecie ale komputer nissna zapamiętuje błędy z ostatnich 50 odpaleń silnika...

 

Warto zresetować komputer nastepnie przejechać sie i ponownie zrobićautodiagnostyke - nie pękajcie przy tym błędzie to auto nie chodziło by za dobrze a przeciez jezdzie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Błąd 21 opanowany, teraz eleganckie 55. Rozebrałem aparat zapłonowy na części pierwsze i wymieniłem moduł elektroniczny ten co siedzi w aparacie. Nie widzę żadnej różnicy w pracy silnika teraz i przed wymianą ale błąd to błąd.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludize tyłe rzeczy piszą że juz mi się zameiszało w glowie, dobrze żę ZERO błędów - oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...