Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gaz ziemny


Gość Tombolot

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tombolot

Właśnie czytałem taki artykuł

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/c...a-gazie,1073442

 

Spotkaliście się kiedyś z samochodem z taką instalacją ?

w artykule piszą że sama instalka kosztuje ok. 6000/8000zł .

 

Ciekaw jestem jakie są zalety - poza mniejszą szkodliwością spalin - takiego paliwa. no i czy w ogóle są - co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się kiedyś z samochodem z taką instalacją ?

np. w autobusach MPK,

AFAIK zapewnia lepsze smarowanie silnika niż benzyna, nie zostawia nagaru jak LPG, jest wydajnieszy - przy mniejszym spalaniu niż na LPG, te same osiągi co na benzynie. No i jest tańszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tombolot

Kurde sporo tego - tylko jakbym miał do swojej almery za 12 klocków założyć instalkę za 8 klocków ?????? !!!!!! :)

Piszesz że ma takie same osiągi co benzynka - to znaczy że gaz ziemny ma więcej oktanów niż LPG ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że gaz ziemny ma więcej oktanów niż LPG ??

z tego co kiedyś czytałem, CNG ma większą kaloryczność

ale to było dawno i mogło mi sie we łbie poprzestawiać :D

 

w googlu bedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale CNG jest w postaci lotnej a nie ciekłej jak LPG przez co przy tej samej objętości zbiorników zabierzesz duzo mniej CNG przez co instalacje te montowane są zazwyczaj w duzych autach (konieczność umieszczenia duzych zbiorników na CNG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie ze na gazie zniemnym są takie same osiągi jak na beznynie - mamy ok 15 takich samochodów przerobionych na CNG. Spadek osiagow jest znaczny !! samochody są zmulone, nigdy bym nie załozył takiego gazu - poztym dostepnośc stacji CNG powala :) jedna w tarnowie jedna w krakowie ot cała małopolska nie wiem jak w innych regionach kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tjnallpu

Aby wykorzystać 130 oktan z CNG należy stosować wariatory zaołonu. Inaczej spadek mocy jest wyraźnie odczuwalny.

Pojemność zbiorników na gaz nalezy dzielic przez cztery aby mieć obraz tego co zatankowaliśmy. Czyli jeżeli mamy np. zbiornik 40 litrowy to tak jakbyśmy zatankowali 10 litrów beny. Dlatego praktycznie konieczność montażu minimum dwóch zbiorników. Spalanie w stosunku do benzyny praktycznie 1:1 a może i nawet troszkę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym minusem jest cena.

1,70 - 1,80 zł za litr CNG to żadna korzyść, porównując go do LPG (2,20), jeśli weźmiemy pod uwagę cenę instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W warszawie jezdza taksowki Seat Altea na CNG, strasznie to zamula, trzeba bardzo gazowac zeby ruszyc i czesta gasnie. Sa ta samochody firmowe wiec tu wazny jest koszt eksploatacji a nie jak sie tym jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...