Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Czarne listwy


Gość Hrycio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy ktoś może malował listwy w swojej almerce N16? Chodzi mi dokładnie o:

-2 listwy przedniego zderzaka

-listwy na drzwiach

-listwa na tylnym zderzaku (sedan)

-2 zaślepki na halogeny

Czy mógłby mi ktoś przybliżyć koszt za taką usługę u dobrego lakiernika

(żeby po 2 latach lakier nie zaczął odpryskiwać). Chodzi mi o łączny koszt usługi włącznie z lakierem i wszystkim co tam potrzebne (u mnie srebrny metalic)

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie...ja mam też te wszystkie listwy czarne jedynie zaślepki na halogeny są w kolorze autka.

Ale z jednej zaślepki lakier zaczął schodzić. Po 4 latach ;)

Też mam N16 z '00 roku.

 

A przy okazji podepnę się troszkę do pytania.

Ja tam nie planuję malować listewek na kolor auta ale chciałbym im przywrócić czerń sprzed lat, bo trochę posiwiały.

Już słyszałem o patentach z czarną pastą do butów :D

Znacie coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, temat przerabiany....ja malowałam listwy przy okazji grubszej roboty, więc w sumie za listwy i klamki (wersja 5D) znajomy mi policzył jak za jeden element (ok. 2 stówki).....i jest przy tym sporo roboty, zapytaj Adasia74, on się ostatnio dowiadywał w cenach malowania samych tych elementów......krzyczą sobie dużo, więc trzeba popytać w paru miejscach....i taniej oczywiście wychodzi jak się zdemontuje w/w elementy i zawiezie do pryśnięcia......efekt jest super, polecam.....powodzenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie planuję malować listewek na kolor auta ale chciałbym im przywrócić czerń sprzed lat, bo trochę posiwiały.

Już słyszałem o patentach z czarną pastą do butów :D

Znacie coś lepszego?

 

taaa, są przecie specjalne czernidła do tego celu, niektóre wyglądają właśnie jak pasty do butów, ale nie wiem jak z żywotnością takiego zabiegu i czy nie lepiej je prysnąć czarnym lakiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Monia wspomniała jeździłem po lakiernikach dowiadywać się o lakierowanie czarnych elementów w almerze N16 3d Niestety u większości lakierników jest to nie mała suma bo ok 650zł z demontarzem w (listwy zderzak przedni i tylny, boczne listwy i listwa na tylnej klapie). W serwisie nissana powiedzieli za taki sam zestaw 850zł. Po długich wycieczkach znalazłem lakiernika który powiedział 250zł dodałem lusterka, klamki i wyniosło mnie to 350zł z demontarzem.

Niektórzy lakiernicy za demontarz liczą sobie ok 200zł.

Niedawaj do lakiernika który bedzie chciał malować bez demontarzu (czyli na samochodzie) bo Ci tylko zpapra wszystko).

Jakbyś chciał sam demontować to listwy na zderzakach są na zatrzaskach, listwy boczne są klejone (posiadają kołeczki które służą tylko do zamocowania listwy w odpowiednim miejscu. Natomiast listwa na klapie: musisz zdjąć wewnętrzny plastik z klapy i tam bezproblemów ją odkręcisz.

Ja już mam wszystko pomalowane i jeśli niejesteś jeszcze zdecydowany to ja ci polecam ten zabieg bo naprawde warto (zupełnie inny wygląd samochodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, są przecie specjalne czernidła do tego celu, niektóre wyglądają właśnie jak pasty do butów, ale nie wiem jak z żywotnością takiego zabiegu i czy nie lepiej je prysnąć czarnym lakiem ;-)

 

 

....do pierwszego mycia :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slayder10

lakierowanie listew (wszystkich) 200zl plus 50zl za klamke! jak jestes zainteresowany to wal na priv podam ci adres zaufanego i naprawde dobrego lakiernika sam wlasnie mam poraz kolejny u niego moja almerke na przerobkach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Właśnie...ja mam też te wszystkie listwy czarne jedynie zaślepki na halogeny są w kolorze autka.

Ale z jednej zaślepki lakier zaczął schodzić. Po 4 latach ;)

Też mam N16 z '00 roku.

 

A przy okazji podepnę się troszkę do pytania.

Ja tam nie planuję malować listewek na kolor auta ale chciałbym im przywrócić czerń sprzed lat, bo trochę posiwiały.

Już słyszałem o patentach z czarną pastą do butów :D

Znacie coś lepszego?

sa czarnidla...ale to taki sam efekt jakbys posmarowal je olejem roslinnym...ja tak zaczalem robic, jak jzu mnie wqrzalo ze za czarne zderzaki w aucie musze placic 7 zeta przy kazdym myciu.

Efekt taki jak na fotce:)

 

poldzioprzedmodlinem040.jpg

 

PS to bylo szybkie auto mimo seryjnego wygladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zaczerniałem listwy zużytym olejem z silnika. Efekt za***isty ale są też minusy. W lato do takich listw bardzo sie kurz przykleja i często trzeba je czyścić. :D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...