Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] demontaż(?) tablicy rozdzielczej


Gość Jerzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dawna już chodziła za mną wymiana żarówek podświetlenia tablicy rozdzielczej, wreszcie postanowiłem się za to wziąć. Nie wiem, jak to zrobiłem, ale wepchnąłem kabelek z osłonką od jednej z nich za obudowę zestawu wskaźników. Mam ściągniętą tę dużą osłonę (nr 19 na str 227 "Nissan Sunny - sam naprawiam"), nie wymontowałem tylko tej deski znajdującej się bezpośrednio pod szybą. Krótkość kabli nie pozwala mi na pełne wyciągnięcie zestawu wskaźników, chyba że gdzieś należy je odczepić przed wyciągnięciem. Czy muszę demontować całą deskę spod szyby, by dostać się do tego kabelka i zamontować oprawkę żarówki z powrotem na jej miejscu? Jeżeli nie, jak inaczej mogę rozwiązać tę sytuację?

Btw. zupełnie niezrozumiała jest dla mnie kolejność demontowywania elementów deski rozdzielczej sugerowana w wyżej wymienionej książce, wg nich najpierw należy wymontować obudowę z zegarami, a dopiero później tę obudowę wokół. Czy tylko mi wydaje się to nierealne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość jaro1000

witam ja mam podobny nissanek i nie dawno zaciół się licznik więc musiałem się jakoś do nich dobrać więc metodą prób i błędów dostałem się. odkręciłem najpierw trzy śruby w okolicach szybki z zegarami użyłem do tego śrubokrętu przegubowego chyba ze posiadasz bardzo krótki krzyżak

następniepod kolumną kierownicy masz dwie śruby i tu problem po musisz zdemontować kolumne gdzie jest radio a żeby to zrobić to musisz rozebrać aż po drążek do zmiany biegów jak to zrobisz to to w okolicach miejsca na radio są dwie magiczne śrubki które mi na ujadały. mniej więcej tak to wygląda a co do kabelków to zdaje mi się że będziesz musiał zdjąć całą deske spod szyby ale daj mi znać bo ja też mam do wymiany żaróweczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...