Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak zwiekszyc doladowanie w 1.5 DCI?


Gość Lasswel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Jak zwiekszyc doladowanie w turbinie ( chodzi mi o zwiekszenie barow). Ciekaw jestem na ile barow jest ustawione fabrycznie i czy mozna podniesc odrobinke bez jakichkolwiek wiekszych modyfikacji. Przypominam, ze mowa o silniku 1.5 DCi 82 km

 

drugie pytanie: czy zmiana intercoolera w takim silniku na wiekszy moze spowodwac jakis przyrost mocy??? bez wiekszych modyfikacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiptuning i nic więcej, jeśli jesteś z wawy to dam ci namiary na najlepszego szpenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program, wydech, usunięcie kata. Trzeba jeszcze sprawdzić czy w Almerze ciśnienie turbiny jest sterowane przez ECU - bo w k12 65KM sterowanie jest tylko mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Lasswel

z tego co wiem...to raczej nie da sie usunac kata w 1.5 DCi....bo bylem u tlumikarza i nie polecal takich zabiegow. Mowil, ze spadnie jakies cisnienie.....Jak patrzylem to ten katalizator to jest zaraz za turbine, dolsownie.....

 

Jezeli chodzi o doladowanie, to czy warto to sie bawic....???

 

zamierzam zachipowac i ewentualnie, jezeli sie da podniesc doladowanie??? Samo doladowanie ile mogloby dodac mocy??? Chodzi mi tak delikatnie...zeby w miare wszelkie podsepoly nie zaczely szybciej sie zuzywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg76

no to chyba mamy gotowa odpowiedz. pan tlumikarz niech sie zajmie tym co potrafi a nie mu sie wydaje. zreszta ty, Albin masz spore doswiadczenie z dci, wiec pewnie tez cos mozesz doradzic.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może krótko i na temat: Masz tam IC- więc możesz swobodnie możesz podnieść doładowanie ( ale ma to sens jedynie przy zwiększaniu dawek paliwa ). Jedyna kwestia jaka jest do ustalenia to jak jest regulowane doładowanie: mechanicznie czy elektronicznie- jeśli to drugie to tuner może Ci podnieść je programem przy chipowaniu. Jeśli to pierwsze to albo trza dać MBC lub zwyczajnie przeregulować śrubą. Co do katalizatora: tam jest taki rogal z kwasówki - ciężko go wybić i moim zdaniem nie warto się w to bawić dla codziennego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lasswel

Dziekuje za odpowiedz na moje pytanie.

 

czy na tym zdjeciu dolowanie reguluje sie tym czyms pod nr.2.

 

http://foto.onet.pl/67mgo,5koo0kg0bohc,etxv9,u.html

 

Na pierwszym zdjeciu widac jak turbina mi puszcza bokiem....wiec szykuje sie regenracja..no i widac troche tego "rogala".

 

A propo kata, to wiekszosc z tutejszych uzytkownikow jezeli juz wywala go, to i tak przeciez jezdzi normalnie uzytkujac samochod "zdaniem nie warto się w to bawić dla codziennego użytkowania". Wiec moze warto by sie pokusic, uszczkunac te 5-7 KM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tą śrubą idzie podkręcić doładowanie. Na dodatkowe KM nie licz z okazji wywalenia kata a na pewno nie na 5-7. Na pewno poprawi sie reakcja turbiny- ale to w zakresie może 100 obr/min. Turbiny nie ruszaj jak nie łyka oleju i nie ma luzu- chyba,że jakoś tam mocno leci gdzie wskazałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lasswel

Turbo bede musial zrobic, bo czuje spaliny w kabinie po szybkiej jezdzie.....

 

A jak myslisz, w ktora strone sie kreci aby zwiekszyc doladowanie...o ile bys przesunal w miare mozliwosc tego silnika??? I czy moglbym to zrobic samemu??? Czy moze potrzebuje jakiegos fachowca?? ile moglbym dodac mocy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...