Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło nissan navara??


Gość Bartek-Ania
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartek-Ania

Witam wszystkich ludzi o mocnych nerwach mających navarę :))

 

mam pytanko do was.

 

Coś mi się sprzęgło w mojej navarze dziwnie zachowuje, Nie chce wracać z powrotem , co jakiś czas zostaje z 4 cm poniżej i po 2-4 sek wraca na miejsce.

 

Zgłosiłem to do serwisu przy przeglądzie około 30000 km (podobno nic się nie działo - teraz żałuje , że tej opinii nie mam na papierze tak na wszelki wypadek) , i teraz mam 46000 i strasznie wysoko to sprzęgło bierze.

 

Zanim pojadę do serwisu ( obowiązkowa joga) chcę się zapytać czy ktoś miał problemy ze sprzęgłem już w navarze i przy jakim przebiegu.

 

Ja mam rocznik 2006,listopad

 

pozdrawiam

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek25

tez tak mam .. jak za czesto za gesto ostro ruszam ze skrzyzowania i zbyt duzo gazu dodam na starcie :P rusza dobrze tylko pedał sie na chwilke zatrzymuje ... niewiem co to i niebardzo wiem dlaczego tak jest

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek25

mam ten objaw od przebiegu 30 000 km .. teraz mam 43 000 i narazie nic niepokojacego nie słysze ... a autko smiga .. zdarza mi sie tak raz na jakis czas ( znaczy zadko i to tak ze zapominam o tej przypadłosci) ale narazie nic wiecej sie niedzieje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. jeśli chodzi o "branie" sprzęgła wysoko to polecam lekturę nalepki, która jest umieszczona na lewym słupku przy kierowcy. Obrazuje ona jak należy wyregulować pedał sprzęgła. I tak to ma być. W mojej jest to samo. A ma dopiero 5 dni i 600 km. Kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się sprzęgło w mojej navarze dziwnie zachowuje, Nie chce wracać z powrotem
tez tak mam .. jak za czesto za gesto ostro ruszam ze skrzyzowania

Jeśli pedał nie powraca i... jest gwarancja, to nie powinno być problemu z wymianą odpowiednich elementów. Natomiast jeśli sprzęgło zostanie po prostu spalone, czyli dużo, dużo przedwcześnie zużyte to już różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość usimport

Witam

Część navar d40 została wyprodukowana z wadą fabryczną jeśli chodzi o sprzęgło!

Polecam wizytę w serwisie może okazać się, że w ramach kampanii wymienią sprzęgło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zauważyliście u siebie czy na zimnym silniku są problemy z wbicie II biegu? jak jest ciepły dramatu nie ma. Zastanawiałem się, czy zimny olej w przekładni czy jednak sprzęgło niewysprzęgla dostatecznie??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zauważyliście u siebie czy na zimnym silniku są problemy z wbicie II biegu? jak jest ciepły dramatu nie ma. Zastanawiałem się, czy zimny olej w przekładni czy jednak sprzęgło niewysprzęgla dostatecznie??.

 

A ja myslalem ze to tylko u mnie tak jest,a jednak nie. Na zimnym silniku 2 birg wchodzi czasami tragiczni. Od kiedy to zauwazylem to staram sie aby auto pochodzilo troche zanim odjade. Niedawno wymienialem wszystkie oleje (silnik, skrzynia, most) ale dalej bieg ciezko wchodzi :< Wie ktos moze czym jezst to spowodowane i jak rozwiazac ten problem? Pzdr :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miłośników napędzanych dwóch osi

ja odnośnie tego sprzęgla w navarze

oczywiście potwierdzam wypust navar z wadą fabryczną tegoż elementu,

z racji miejsca pracy widziałem takie jedno wymontowane z wada fabryczną,

przebieg auta jakies 26000 km,

stan sprzegła - szukam słowa ale niebardzo mi to idzie

wyglądało jakby ktoś przejechał może ze sto tysięcy trzymając nogę na sprzegle,

myślałem, że mnie kolesie w bambusa rozbią i wyciągneli z innego

 

jak sę pojawi coś ciekawego to na pewno napisze

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek-Ania

w poniedziałek jadę z tym sprzęgłem , bo dzisiaj mi powiedzieli po drodze w salonie w Łodzi , że jeszcze krzyżak tylnego wału jest do wymiany :)) - tak sobie po prostu zaczął świergolić :))

PDG w Krakowie na Jasnogórskiej będzie się tym zajmowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam wszystkich mających problem ze sprzęgłem navara ma za mały luz pedału

raczej go niema (zle ustawione przez fabrykę) objaw wysoko biorące sprzęgło co prowadzi do poślizgu i palenia tarczy nie wspomnę o docisku i łożysku

radzę poluzować nakrętkę kontrującą

i wkręcić trochę trzpień łączący pedał z pompką sprzęgła

a wszystkie wasze problemy związane z tym tematem odejdą w zapomnienie

POZDRAWIAM WSZYSTKIE SERWISY JA JESTEM ŚLUSARZEM A WY ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tpirat, dowiedziales sie moze cos odmnosnie tego 2 biegu? Wiesz co jest prztczyna i co mozna zrobic? Pozdrawiam ;))

 

Nie wiem, puki co na zimnym silniku staram się obchodzić z II biegiem jak z kobietą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Część navar d40 została wyprodukowana z wadą fabryczną jeśli chodzi o sprzęgło!

Polecam wizytę w serwisie może okazać się, że w ramach kampanii wymienią sprzęgło!

 

moze wiesz cos wiecej :?: bo mam problem z ktorym bede musial sie uporac . pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest baaardzo ciekawie. Samochód jest autem na 2008 rok i sprzęgło jest niby poprawione a po nr nadzwozia sprzęgło jest do wymiany w ramach akcji, ale nie do końca, bo rocznik nie ten. I co wy nato? Przyjazny koleś z nissana w Fordzie (tu nie ma pomyłki) powiedział że może być ciężko i obym jak najszybciej je spalił, tak do 50 000 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Juz kiedys pisalem chyba o sprzegle w tym forum ale sie powtorze.

Moja jest z 2007 - lipiec - niby poprawiona, ale

po 49000 robilem sprzeglo w jednym z naszych serwisow bo padlo nagle i nie mozna bylo wlaczyc zadnego biegu podczas wlaczonego silnika. Zalezalo mi na czasie i chlopaki naprawde uwineli sie w jeden dzien (do zamowienia czasci do wydania naprawionego samochodu) - brawo, wymienili tarcze i docisk. Jednak za dwa dni po kolejnym 1000 km sprzeglo zaczelo brzeczec i naprawial je serwis w Szwecji 3 tygodnie , wymienili co w Polsce plus lozysko - smiga do dzis od 5 miechow na 33" kolach i gra. Mam juz 7500 tys zobaczymy co dalej, koszt poza gwarancja ok 3000zl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A jak sprawdzić po numerze VIN czy mi sie wymiana sprzegła należy czy nie ? Jak mam Navare ze pażdziernika 2007 to juz chyba dobra sprzegło ? Jak to sprzegło wrazie co wyregulowac bo moje bierze w bardzo gornych granicach i czasami mam wrażenie jak by sie ślizgało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie sprzęgło działa nadal wzorowo ponad 80tk mimo ciągłego ciągania przyczep nie chce się popsuć to znaczy że miałem racje z tą regulacją a jak tam wasze sprzęgła koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie sprzęgło działa nadal wzorowo ponad 80tk mimo ciągłego ciągania przyczep nie chce się popsuć to znaczy że miałem racje z tą regulacją a jak tam wasze sprzęgła koledzy

 

 

 

alkaspaw - A gdzie jest ta regulacja ? I na jakiej wysokosci pedłu ci sprzeglo ciagnie ? bo u mnie w gornych granicach

Edytowane przez NuMeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj pod deskę na pedały jest tam śruba regulacyjna nie sposób zauważyć pedał bierze w dolnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek25

mimo wczesnych objawów zurzycia/spalenia bo juz przy 40 tys km miałem probelemy nie tykałem regulacji wcale zyjac w strasznych obawach o sprzegło ...

dzis mam juz 105 000 tys przejechane i nadal ciagnie. zaczynam miec z wiekiem auta coraz lepsze zdanie o nim :) mimo poczatkowych wad fabrycznych teraz juz tylko zawieszenie do wymiany i jade dalej :)

 

oby i wasze sprzegła jak najwieksze przebiegi wytrzymały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...