Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Wymiana bębnów na tarcze hamulcowe


Gość impaller

Rekomendowane odpowiedzi

Gość impaller

Mam p10 1,6 z 91 niestety z tyłu mam bębny a wolał bym tarcze.

Zastanawiam się nad modyfikacja jak w temacie i tutaj nasuwa się pytanie jak? tzn czy wystarczy wymienić całą piastę czy modyfikacje muszą iść dalej? Z czego wziąć potrzebne części wydaje mi sie że chyba (jeśli sie mylę to mnie poprawcie) p10 2.0 ma tarcze z tyłu?

 

Czy ktoś już bawił się w coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam p10 1,6 z 91 niestety z tyłu mam bębny a wolał bym tarcze.

Zastanawiam się nad modyfikacja jak w temacie i tutaj nasuwa się pytanie jak? tzn czy wystarczy wymienić całą piastę czy modyfikacje muszą iść dalej? Z czego wziąć potrzebne części wydaje mi sie że chyba (jeśli sie mylę to mnie poprawcie) p10 2.0 ma tarcze z tyłu?

 

Czy ktoś już bawił się w coś takiego?

 

Obawiam sie, ze taka modyfikacja jest bezsensowna.

Tarcze z tylu byly w autach z abs'em, a to zupelnie inny uklad. Pomijajac uklad samego abs'u glowna roznica to zawor korektora sily hamowania hamulcow tylnych, gdyz tarcze i bebny roznia sie sila docisku.

 

Pozatym - czemu nie pasuja Ci bebny z tylu ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego "'08VILQ " dla twojej wiadomośći tarcze były montowane nie tylko tam gdzie wystepował ABS czesto sie zdaza sie ze w 2 litrowej primerze sa z tyly tarcze a nie ma ABS tak wiec ile wersji tyle opcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego "'08VILQ " dla twojej wiadomośći tarcze były montowane nie tylko tam gdzie wystepował ABS czesto sie zdaza sie ze w 2 litrowej primerze sa z tyly tarcze a nie ma ABS tak wiec ile wersji tyle opcji :D

 

Nie upieram sie - to co napisalem opieram na haynes'ie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda trzeba będzie jeździć z bębnami dalej dzięki

Niestety, masz instalacje hamulcową BDX (Drum), tarcze miały samochody z instalacja Lucasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...