Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Sprzęgło, skrzynia?


Gość programista

Rekomendowane odpowiedzi

Gość programista

Witam na forum. Nissan Almera 99r sedan sx Mam taki problem, co pewien czas zdarza mi się pewien niepokojący przypadek. Po krótkim postoju na biegu i umyciu samochodu, zapaliłem samochód i przy wciśniętym na maksa sprzęgle nie moglem swobodnie wrzucić ani jedynki ani wstecznego, (wyczuwalny opór w skrzyni biegów) po wrzuceniu ze zgrzytem najpierw jedynki, wyrzuceniu jedynki i wrzuceniu na siłe wstecznego wyjechałem kawałek na wstecznym i już wszystko wróciło do normy. Coś jak gdyby sprzęgło nie było do końca wciśnięte. Sytuacja zdarza się tak raz na miesiąc. Raz nawet zgasiłem silnik i na luzie próbowałem wrzucić wszystkie biegi. Po paru takich "cięższych" ruchach, wyczuwałem iż biegi wchodzą już swobodnie. Nie wiem czy to sprzęgło czy skrzynia, lub jeszcze coś innego. Przebieg 130tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne dziwne:) a czy napewno nie miales robionego sprzegla juz wczesniej??

 

u mnie bylo podobnie ale to bylo tak ze mechanik spartolil robote ... nowy komplet sprzegla i wchodzi czysciutko... lub tez podciagnij linke:) ...

 

raczej skrzynia przy tym przebiegu nie moze miec tu nic do gadania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość programista

Auto mam pół roku no więc nie wiem czy miałem zmieniane sprzęgło. Zdarzyło mi się to jedynie 3 razy. Trzeci wczoraj. Dodam, że auto przyśpiesza bardzo dobrze, nie ślizga sie. Nie wydaje dziwnych odgłosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...