Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] 1.8 LPG 2000r 120 kkm - Drgania kierownicy


Gość lukisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas przyśpieszania 50-70 (2 i 3 bieg) kierownica wpada w straszne drgania, jest to również odczuwalne na drążku zmiany biegów i na całym kokpicie. Początkowo mechanik stwierdził, że to wina opon (zawieszenie jest ok). Wymieniłem więc opony, ale to problemu nie usunęło. Dziś drugi raz pojechałem do mechanika - stwierdził, że zawieszenie silnika i skrzyni jest ok. Zasugerowałem mu, że to może przeguby - stwierdził, że to bardzo rzadka usterka i, że nie stukają przy skręcaniu, więc również są ok. Skończyło się na tym, że mechanik rozłożył ręce a ja zostałem z problemem. Macie jakieś pomysły co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niepotrzebnie to piszę, bo to rutynowe działanie, jak wymieniłeś opony to wyważyłeś koła. Jeszcze wyważa się całość dwa przeguby łącznie z półośkami, robią to specjalistyczne zakłady zajmujące się np. regeneracją przegubów, trzeba je zdemontować z samochodu, może tam leży przyczyna i to powoduje drżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukisz, a autko było bite? Niech ci sprawdzą dokładnie zawieszenie - zmień mechanika, niech sprawdzi poduszki silnika i skrzyni. Koła (felgi) pomimo wyważenia możesz mieć krzywe i nie kręcą kółek tylko lekkie elipsy. Warto dokładnie wszystko sprawdzić najlepiej u diagnosty na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Buli, autko kupiłem miesiąc temu, poprzedni właściciel zapierał się, że autko nie było bite - nie widać też żadnych śladów po pracy blacharza czy lakiernika. Gdyby to była winna felg (opony nowe i wyważone) to pewnie drżenie nasilałoby się ze wzrostem prędkości - a powyżej 80 km/h drgania ustają. Drżenie ujawnia się przy ostrym depnięciu na trójce - przy łagodnym rozpędzaniu jest ok. I jeszcze jedną rzecz zauważyłem - zdecydowanie większe drgania występują przy jeździe na LPG niż na PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja wątku zamkniętego przez moderatora

Ciesze się, że ładnie otagowałeś i nazwałeś temat - niektórzy powinni wziąć to za przykład :) :one:

Zasugerowałem mu, że to może przeguby - stwierdził, że to bardzo rzadka usterka
chodzi o wewnętrzne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - znajomy miał podobny problem - nie z nissanem ale z vw polo 2000 r którey napewno nie był bity ponieważ miał go od nowości - sprawdzaliśmy zawieszenie i nic nie znaleźliśmy -

Może wydaje się to nieprawdopodobne ale tego samego dnia wzieliśmy się za zmianę oleju w aucie i po odkręceniu korka zleciało tylko ok 1 litra oleju. Po zalaniu nowego do poprawnego stanu auto zaczeło jeździć poprawnie.

Prawdopodobnie przy naciśnięciu mocnieszym gazu i wejściu gwałtownym an obroty pompa olejowa wysysała cały olej z miski olejowej i przez moment silnik nie miał smarowania co obiawiało się drganiami silnika przenoszonymi poprzez skrzynię - półosie - drążki kierownicze na samą kierownicę.

Proponuję sprawdzić poziom oleju w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkom, masz rację, mi też chodziła opcja o wymianie oleju i filtra. Może pomóc tym bardziej jak się czyta posty jakie chece stary/zły olej robi to zalecana jest wymiana.

Koszt nieduży a może pomóc i na pewno nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wewnętrzne...

to kumpel miał w P11 TD drgania przy przyspieszaniu i to w określonym zakresie i okazało sie że właśnie przegub wew. Możesz zapytać go na PW, nick to: egn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukisz, znajomy w KIA miał to samo, różni mechanicy do tego podchodzili,

przy przyspieszaniu telepało autem jak szok i powyżej 70 km/h przestawało, okazało się,

że wysunęło się zabezpieczenie wewnętrznego przgubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem jeszcze jedną rzecz : przy pracującym silniku i wbitym 1 biegu, trzymam hamulec i powoli puszczam sprzęgło - kierownica wpada w takie same drgania jak przy przyspieszaniu. Wiec może to poduszki silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem jeszcze jedną rzecz : przy pracującym silniku i wbitym 1 biegu, trzymam hamulec i powoli puszczam sprzęgło - kierownica wpada w takie same drgania jak przy przyspieszaniu. Wiec może to poduszki silnika ?

 

Miałem podobnie tylko ze stukami przyczyna odkręcił się przegub lewy łożysko do wymiany i toczenie piasty bo ktoś zapomniał dokręcić dynamometrem

A u ciebie dziwna sprawa bo jak zmieniasz rodzaj zasilania i drgania sie zmieniają Sprawdż przeguby i łożyska

A jeżęli na postoju też tak masz to podnieś maske zawołaj kolege ty wywołaj ten efekt a kolega niech obserwuje jak sie silnik zachowuje i na której poduszce ma największy wychył Tylko że trzymając go na hamulcu i puszczając szprzęgło silnik spadnie poniżej obrotów minimalnych i też zacznie nim rzucać więc musisz wyczuć czy drgania na postoju są od tej usterki czy poprostu silnik walczy żeby nie zgasnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wykonałem następujący test : podniosłem na lewarku jedno koło i uruchomiłem silnik. Wrzuciłem pierwszy bieg - tak, że uniesione koło swobodnie się kręciło. Dawałem trochę gazu i naciskałem jednocześnie na hamulec, żeby obciążyć koło - wyraźnie było słuchać stukania i kierownica wpadała w drgania. Teraz jestem pewien, że to przegub - tylko jeszcze nie do końca, czy wewnętrzny, czy zewnętrzny - ponieważ stuki było słychać również przy maksymalnym skręceniu koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...