Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

co można poprawić w silniku sunny n13 gti[1.6/1.8]


lukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o wypowiedzi konkretne a nie ogólnikowe,interesuje mnie czy warto ruszać seryjny dolot np

niebawem będę chyba zmagał się z takim GTi więc chcę od razu wiedzieć jakie mam możliwości.ps.modyfikacje tylko wolnossącego silnika będą przeprowadzane[Turbo nie wchodzi w grę ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Bombel ale bez wtrysków i pompy. Przelej tylko motor i nic z tego nie będzie.

Podstawowa sprawa to wydech (powiedzmy 2"), dolot z doprowadzeniem zimnego powietrza.

 

Grubiej to zabawa z innymi wałkami rozrządu, ewentualne przesunięcie odcinki, strojenie świniakiem, planowanie głowicy itd.

 

Jeszcze grubiej i najmocniej to jakieś soft turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 i 1,8 GTi to CA16DE i CA18DET, jak napisał Bombel-to chyba nieścisłość,bo mi chodzi o silnik wolnossący czyli CA18DE...

a co do innych modów to pewnie dolot zostawię w spokoju,tylko stożek zarzaucę,a pobawię się z kolektorami wydechowym issącym

ps.a jakie tu wogóle siedzą wtryski??czy te od 18DET przypasują-chyba są dużo wydajniejsze??no i jaki to ma rozmiar [średnice]wydechu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA to się nie wypowiadam bo nie dotykałem się do tych silników...

Jedyne co wiem to CA18DET doskonale reaguje na kręcenie wałkami rozrzadu, tak wiec na początek proponował bym to + podstrojenie świniakiem myślę że idzie dodać 7-10% Nm i jakieś 5-7% mocy...

Dalej to jak typowa atmosfera trochę luźniejszy wydech i dolot no i już coś tam masz.

Rozbierania silnika bym unikał bo to już będzie się wiązało z jego pełnym remontem tzn, panewki, pierścienie, uszczelniacze zaworowe, jednym słowem drogo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość piotras155

witam nissan N13 1.8 GTI możesz zrobić to wydech kwasowa przelot dolot stożek pompa paliwa i szlif głowicy na maxa ja aktualnie mam to wszystko i na hamowni legitymuje się 172km bez turbo

wydech 700zł

dolot 200z

mapa paliwa 1000zł

szlif 70zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotras155

spróbuj na samym szlifie podskakuje moc mi jakieś 1albo pył minimetr brakuje do zetknięcia się tłoku z zaworem ciśnienie podskakuje oczywiście mapa kompa daje ale paliwo idzie w gore pali mi jakieś 17/19l na 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotras a jak to twoje auto jeździ? wrzucaj wyjkresik bo ciężko uwierzyć w taką moc-i to bez innych wałków niż seryjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj na samym szlifie podskakuje moc mi jakieś 1albo pył minimetr brakuje do zetknięcia się tłoku z zaworem ciśnienie podskakuje oczywiście mapa kompa daje ale paliwo idzie w gore pali mi jakieś 17/19l na 100

Hehe to więcej jak moje 193Konne Sunny z SR20DE podczas KJSów i :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość edison19

a ja sie podepne pod zapomniany temat i zapytam ile pracy by bylo powiedzmy zeby przezucic CA18det z 200sxa? wziasc takiego bitego za gorsze i wrzucac co sie da do sunnego.z tego co wiem to RidazUnit mial takiego ale byl swego czasu na otomoto za grosze bo panewki mu siadly co w CA jest dosyc czest spotykana rzecza :D (sam zmienialem kilka razy) ale pomimo tego szanuje ten silnik a dlaczego to sami zobaczccie

------>SUNNY CA18DET

koles zabija gadalem z nim jest z finlandii.moze sprzedac go ale o kasie neigadalem :P

kolor kameleon sunny sedan na 17" felach poprostu cudo

troszeczke offtop ale mysle ze najlepsza i najtansza metoda zdobycia konkretniej mocy w n13 jest wrzucenie DET wytrzyma spokojnie 300KM i i pociagnie najszybsze n13 w polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Dominik1992

WITAM wszystkich mam pytanie co do sr20

powie ktos mi czy przełożenie silnika sr20 do nissana sunny b12 cupe z fabrycznym silnikiem ca18 jest dużym wyzwaniem wie ktoś jak tam jest z poduszkami i tak dalej...

dziekuje i pozdrawiam.........

Tak wogole mam trochę czesci do primery p10 sr20 jeszcze przez kilka dni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...