Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Problemy jak w Archiwum X


Gość power_bit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość power_bit

Witka! Od niedawna jestem nabywcą Nissana Almery i napotkałem dwa dziwne problemy a mianowicie obrotomierz nie działa po odpaleniu samochodu, ale jak przejadę 4 do 6 Km załącza sie i chodzi już normalnie o co tu chodzi??? Druga sprawa to nadmierny hałas powyżej 110km/h i więcej silnik buczy dość głośno, jazda staje sie mało komfortowa czy to norma w Almerach?? A może mój silnik jest już wyczepany??

 

Na zegarach 190 tys.

Olej Castrol 10W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Belzebub

Co do hałasu : Moim skromnym zdaniem "one tak mają" -o ile oczywiście wyeliminujemy, że masz jakieś kiepsko dobrane opony, które zaczynają "buczeć" już od 40km/h ;) Nie napisałeś jaki silnik ale u mnie w 1.4 raczej hałas jest spory powyżej 100km/h -po prostu wysokie obroty (przy 100km/h obroty na 5. biegu to około 3000obr/min) + konstrukcja auta. NIestety, auto nie nalezy do cichych -z tego co zauważyłem powyżej tej stówki lekko przy drzwiach zaczyna świstać (uszczelki szczelne) i ogólnie głośno jest. Takie miałem wrazenia jak jeżdziłem bez radia, obecnie z radyjkiem wogóle tego nie zauważam, a nie słucham radia głośno ;) Przy zwykłym radyjku to już nawet nie słychać że przekroczyłeś 4000 obr, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Dokładnie tak jak pisze Belzebub :one:

Szum powietrza i opon powyżej pewnej słychac nawet w najgłośniejszej z głośnych wersji czyli 2.0 D :P

Najlepszym lekarstwem na to jest oczywiście radyjko :diabel2: (też już nie słysze powietrza, a radio kupiłem 3 dni temu)

No chyba ze u Ciebie coś się na prawde dzieje ale troche za mało danych żeby coś konkretnego ktoś Ci tu napisał.

 

Powodzenia i miłej jazdy Almerka :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HARRYBOY

Dokładnie - Jeżdziłem paroma Primerami i Almerami w benzynie i niestety one sa głośne. Ale jak sie ma odcięcie przy 7300 obr/min to cóż.. radio na max-a

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Jeszcze słyszałem ze do wersji hathback warto zainwestować w plastikowe nadkola z tyłu. Podobno robi sie sporo ciszej no i nadkola nie dostają kamieniami i solanka w zimie :diabel2: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Kurcze widać ta aukcja musiała sie skończyć bo były na pewno :029: Też miałem w przyszłym tygodniu zainwestować. No nic trzeba będzie monitorować allegro, jak coś znajdę to wrzucę link :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...