Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] tarcze GT do 1.6(potrzebna pomoc kogoś znającego s


Gość sulej44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, czy podpasuja mi tarcze od p10 gt do 1.6?? czy trzeba będzie coś kombinować??

Na początek jaką masz instalację hamulcową: BDX i czy Lucasa? (z tylu tarcze czy bębny?). Moja ma np układ Lucasa :)

 

Bo jeśli BDX to średnica tarczy to 242mm.

W Lucasie (P10 2.0GT) jest 256mm i jest 2mm grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tyłu mam bebny;] wiec nie wiem....

BDX to bębny z tyłu. Wiec z przodu masz inne zaciski, mniejsza tarczę hamulcową.

Żeby przystosować do większych tarcz, na pewno trzeba wymienić zaciski.

Trzeba Coobcia by zapytać. On do P10 SR20DE wsadził tarcze od 200SX :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, czyli wtedy trzeba tez rozumiem klocki od GT kupować... to mam nadzieje że Coobcio sie odezwie lub ktoś kto już to robił i sie o tym wypowie..

czyli teoretycznie m0że tylko trzeba wymienic tarcze i zaciski... z tym ze kumpel cos grzebał z hamulcami - z tym że przy Hondzie i musiał wymieniac całe jarzma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, czyli wtedy trzeba tez rozumiem klocki od GT kupować... to mam nadzieje że Coobcio sie odezwie lub ktoś kto już to robił i sie o tym wypowie..

czyli teoretycznie m0że tylko trzeba wymienic tarcze i zaciski... z tym ze kumpel cos grzebał z hamulcami - z tym że przy Hondzie i musiał wymieniac całe jarzma...

Dokładnie, tarcze + kocki + zaciski z mocowaniem...

W mojej P10 1.6 są właśnie takie same hamulce jak do P10 2.0 (z GT włącznie). Więc na pewno się da :) Tyle że ja mam to fabrycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ciekawe czy jarzma też trzeba wymieniac, czy wystarczy tylko tarcze, zaciski i klocki...

 

[ Dodano: Czw 20 Mar, 2008 14:06 ]

chyba zę ma ktos do sprzedania tarcze takie jak do mojego beda pasowaly - jakies w miare dobrym stanie za rozsadne pieniadze ;] do GT mam za 30zł od sztuki do kupienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ciekawe czy jarzma też trzeba wymieniac, czy wystarczy tylko tarcze, zaciski i klocki...

 

[ Dodano: Czw 20 Mar, 2008 14:06 ]

chyba zę ma ktos do sprzedania tarcze takie jak do mojego beda pasowaly - jakies w miare dobrym stanie za rozsadne pieniadze ;] do GT mam za 30zł od sztuki do kupienia

Jak wszystko to wszystko. Zreszta sam zobacz. Ty masz teraz takie klocki:

11298.jpg

(mam takie do sprzedania, Ferodo Premier)

A SR20DE ma takie:

11258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do klockow to wiem ze sa rozne;] ale mi chdozi o jarzma czy trzeba wymieniac, nbo jak nie to z reszta pojdzie szybko;] jak bys miał jeszcze tarcze do mojego za rozsadne pieniadze to daj znac ile za komplet;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do klockow to wiem ze sa rozne;] ale mi chdozi o jarzma czy trzeba wymieniac, nbo jak nie to z reszta pojdzie szybko;] jak bys miał jeszcze tarcze do mojego za rozsadne pieniadze to daj znac ile za komplet;]

Ale jak masz rożne średnice tarcz, to jarzma też trzeba wymienić... To jest 14mm różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha... no to sam nie wiem czy jest sens kupować to wszystko.... i czy wogule warto brac używane tarcze...

czy moze lpeiej kupić tak jak planowałem Tarcze ATM Mikoda i klocki np ferodo... a za ile masz klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha... no to sam nie wiem czy jest sens kupować to wszystko.... i czy wogule warto brac używane tarcze...

czy moze lpeiej kupić tak jak planowałem Tarcze ATM Mikoda i klocki np ferodo... a za ile masz klocki?

Tarcze zawsze TYLKO nowe... Jeśli już to tylko przetoczenie swoich, jeśli jest z czego, wchodzi w rachubę.

Moje klocki są wystawione na Allegro.pl: 332176534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...