Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Jakie materiały eksploatacyjne na przegląd


Gość Jawor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem posiadaczem Almery N16 1.5 16V z 2003 roku i przymierzam się do wykonania pierwszego przeglądu poza ASO. Chciałbym się dowiedzieć jakie części eksploatacyjne polecilibyście do przeglądu po 105 000 km.

1)Olej silnikowy – do tej pory samochód cały czas jeździł na oleju Stell Ultra Helix 5W30 i brał ok. 0,5 litra na 15 000 km. Ja zastanawiam się nad zmianą na Mobil 5W50 /taki polecił mi mechanik z Nissana/ lub Castrol RS 10W60.

2)iltr oleju – zastosować jednak oryginalny czy może kupić Knechta, Manna lub polskiego Filtrona?

3)Filtr powietrza – tu zastanawiałem się też nad Knechtem lub Filtronem.

4)Filtr kabinowy – nie mam bladego pojęcia co wybrać więc będę wdzięczny za propozycje.

 

Jako, że przegląd czeka mnie już niedługo to prosił bym o waszą pomoc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Olej silnikowy – do tej pory samochód cały czas jeździł na oleju Stell Ultra Helix 5W30 i brał ok. 0,5 litra na 15 000 km. Ja zastanawiam się nad zmianą na Mobil 5W50 /taki polecił mi mechanik z Nissana/ lub Castrol RS 10W60.

 

 

Ja miałem Shella 10W60 ale przeszedłem na 10W40 bo tamten jest dla mnie za drogi - Ty zrób co chcesz albo poczekaj na radę innych.

Ps. 3 litry chyba wystarczy :D

 

 

2)Filtr oleju – zastosować jednak oryginalny czy może kupić Knechta, Manna lub polskiego Filtrona?

 

 

Ja mam Manna (20zł) i bardzo sobie chwalę :)

 

 

3)Filtr powietrza – tu zastanawiałem się też nad Knechtem lub Filtronem.

 

Ja mam zwykłego Filtrona i jest OK

 

4)Filtr kabinowy – nie mam bladego pojęcia co wybrać więc będę wdzięczny za propozycje.

 

Poszukaj na allegro można za kilkadziesiąt PLN-ów znaleść filtr węglowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. olej castrol 10w40

2. filtr powietrza manna ale moze być i filtron

3. filtr kabinowy jezeli nie masz uczulenia na roztocza bez znaczenia on ma za zadanie wyłapywać drobiny kurzu piasku i lisci żeby ci nie leciało do kabiny a jak już chcesz się bawić w wyszukiwanie to na lato polecam węglowy a na zimę papierowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol RS 10W/60 odpuść sobie na wejściu. Mam bardzo złe doświadczenie z tym olejem.

Każdy inny półsyntetyk 10W40, a reszta jak leci. Sprawdź stan klocków hamulcowych, bo przy tym przebiegu mogą być (2 - gie na wykończeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...