Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Lewa półoś wypada z m. róznicowego


Gość Miechu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pęknąłem półoś w mojej P10. Została wymieniona na używaną kompletną z przegubami. Pojeździłem trochę i znów to samo ( tak jak by strzeliła półośka ) ale ona tylko wypadła z mech. różnicowego. Tylko albo aż bo zakupiłem nową ( szerokość 410 ) 32/22 zęby wrzuciłem do przegubów i mechanik po włożeniu stwierdził że dalej "wypada". Co może być przyczyną takiego zachowania?

Sprawa pilna bo chciałem Baby Nissanem jechać na Wielkanoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz jaki silnik, półośki są różne zależnie od silnika i nie tylko nawet od czasu wyprodukowania w tych samych silnikach są inne półośki. Trzeba było zmierzyć pękniętą półoś i sprawa byłaby wiadoma. Półoś jak wypada razem z przegubem ze skrzyni to wycieka olej ze skrzyni biegów, jeśli wypada z przegubu to brak jest pierścienia zabezpieczającego, Ale może też być za krótka półoś. Ostatnio zakupiłem lewą i prawą ale przysłali mi dwie lewe i były różne. Jeśli masz jeszcze tą starą to ją pomierz, policz liczbę zębów i wtedy nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik tak jak opisałem 1.6 benzyna 16v - z tego co znalazłem to tylko ta półoś odpowiadała zębom na przegubach półośki która wcześniej jeździła ( 22 / 32 zęby ) a do tego ustawienia pasuje szerokość 410 http://moto.allegro.pl/item322438304_polos...a_p10_p11_.html

A jest możliwość sprawdzić gdzieś po numerze VIN czy to na pewno ta szerokość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co znalazłem to tylko ta półoś odpowiadała zębom na przegubach półośki która wcześniej jeździła ( 22 / 32 zęby ) a do tego ustawienia pasuje szerokość 410

a sprawdzałeś w firmie motomax? (www.polosie.pl)

ja od nich kupowałem i z tego co pamiętam jest więcej odmian (ale to było dawno i mogęsie mylić ;) )

 

wrzuciłem do przegubów i mechanik po włożeniu stwierdził że dalej "wypada". Co może być przyczyną takiego zachowania?

znaczy półoś wypada z przegubu wewnętrznego, czy razem z przegubem ze skrzyni tak jak podajesz w temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy półoś wypada z przegubu wewnętrznego, czy razem z przegubem ze skrzyni tak jak podajesz w temacie ?

 

Wypada cała razem z przegubami.

 

Wysłałem zapytanie do specjalisty dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada cała razem z przegubami.

To może być też przegub wewnętrzny, który nie został wbity do końca. Z tego co pamiętam to na przegubie też jest mały pierścień i musi wskoczyć i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmień - tylko zabij... skoro zapłacił to niech ma to za co zapłacił, problem mechanika nie jego.

chyba że zrobił złe zakupy, to niech sie sam wiesza. nie można być za madry w kazdej dziedzinie :)

 

wesołych swiąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabijać nie bede - święta idą, miłosierdzie okażę.

Mam jeszcze pytanie na tej gumie wyważającej był kod zaczynający się na J74..

Może ktoś zna powiązania tych kodów z długościami półosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada cała razem z przegubami.

To może być też przegub wewnętrzny, który nie został wbity do końca. Z tego co pamiętam to na przegubie też jest mały pierścień i musi wskoczyć i tyle ;)

 

 

NO wydaje mi sie że kolega ma racje pierścień zabespieczający mógł pęknąć albo niezostał wbity do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...