Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Licznik kilometrów nie wyświetla cyfer w całości


Gość mentos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szwankuje mi wyświetlacz licznika kilometrów.

Czasami wyświetla wszystkie cyferki idealnie, ale częściej cyferki nie są wyświetlane w całości. Nie jest to jakaś wielka usterka, ale lubię jak wszystko w aucie jest tip-top i trochę mnie to wkurza.

 

Czy jedynym rozwiązaniem jest wymiana całego licznika czy jednak da sie coś z tym zrobić?

Czy jeśli wymieniłbym licznik np. na używany z allegro i chciałbym żeby wyświetlał mi ten sam przebieg co wcześniej, to muszę się zgłosić do gości robiących "korektę liczników", czy jest on zapisany w komputerze i automatycznie na nowym liczniku pojawi się stary przebieg?

 

Czy miał ktoś z Was podobny problem z licznikiem?

 

Almera n16 , 2000r, 1,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dość popularna wada liczników n-16. Nie należy brać pod uwag kolegów ,że pewnie był "kręcony" , bo przebieg jest zapisany w kości pamięci w zegarach, a nie wyświetlaczu. Trzeba poprawić lutowanie "nóg" wyświetlacza bo brak kontaktu powoduje nie pełne wyświetlanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. W takim razie pojadę z nim do elektromechanika, chyba jest to dość proste do zrobienia, nie trzeba wielkiego specjalisty... A może sam bym dał radę, coś tam kiedyś lutowałem ;-)

A co do "kręcenia" to na pewno odpada, bo auto mam od nowości :-)

 

[ Dodano: Pon 25 Maj, 2009 22:18 ]

Udało się w końcu naprawić tą usterkę. Rzeczywiście trzeba podlutować jedną z kilkunastu nóg , które łączą licznik z płytką. Nie widać tego za dobrze, na pierwszy rzut oka jest wszytsko ok, najlepiej użyć lupy. Dzięki Albin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...