Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy To Brak Łączności Pomiędzy Urzadzeniami ?


LWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Urodził się mały problemik w mojej Maxie (wersja USA 96r automat).

Od pewnego czasu ok.3 m-cy mam problemy- zaznaczam nie codzienne: przy uruchamianiu silnika i przy korzystaniu z cruse control.

1. przy zapalaniu silnika rano żółta lampka Over Drive miga około 5-7 sek. ( powinna świecić ciągle się ok. 2-3 sek. i zgasnąć)

2. czasami nie można włączyć tempomatu mówię o włączniku w kierownicy (oczywiście prędkość właściwa do działania tego urządzenia), także niekiedy potrafi się on samoczynnie wyłączyć.

Prawdopodobnie efektem tego jest zapalenie się żółtej lampki Chek engine i przejście w tryb awaryjny- wówczas wszystko działa w autku poprawnie. Lampka Chek engine pali się około 3 tygodnie i gaśnie a wtedy moje problemy zaczynają się od nowa.

Byłem dwukrotnie w ASO, zbadali Nissanowskim Komputerem i wyszły te same kody: Vehicle speed sensor kod PO500 i A/T Comm Line kod PO600.

Ostatnio zaproponowali umówienie się na zostawienie autka. Zadałem pytanko co będziecie robić „problem jest w złej łączności należy zbadać styki w komputerach-powinno to pomóc jak nie to nie wiemy co to jest i jak to naprawić”.

Cały ten problem bardzo mnie niepokoi, sadzę że ta wizyta w ASO nie załatwi nic tylko pociągnie po kieszeni, nie wiem co czynić dalej i dlatego mam prośbę do znawców marki o radę jak się powinno taką usterkę naprawiać i co dokładnie znaczą te dwa kody.

Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam LWA. Niech moc nieudacznych mechaników Was nie dopadnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mowisz ze pali ci sie kontrolka O/D znaczy to ze komputer skrzyni wykrywa blad - trzeba odczytac jaki. Z tego co widze w ASO odczytali ci tylko kod z komputera silnika ale zapomnieli o kodach z komputera skrzybi.

 

Sprubij prtzrczyscic styki od czujnika predkosci i zobacz co sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki W-Wcu. Gdzie jest ten czujnik prędkości- myślisz że kod PO500 to jest właśnie to uszkodzenie. Jak myślisz co znaczy kod PO600 i jak to naprawić?.

Odnośnie kontrolki O/D to ona nie pali się tylko miga 5 sek. i gaśnie-po zapaleniu silnika,

Wydaje mi się że ASO badała też skrzynię, ogólnie mówią że jest zła komunikacja silnik i skrzynia i dlatego chcą czyścić styki w komputerze. Co myślisz o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz-ki Grz-u. Myślę że go znajdę (problem tylko z kanałem) . Ale tak ogólnie powiedz co mam z tym całym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia. Ja wymienilem ten czujnik, w ASO 190zl. Licznik mi "skakal" czasem smigal spoko a czasem tak podskakiwam bo w tym czujniku sie wytarla przekladnia slimakowa. Ale mi nic oprocz licznika nie szwankowalo.

 

Jak cos to ten skaczacy czujnik gdzies mam. (do maximy A32 96r manual) nie wiem czy podejdzie do automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos to ten skaczacy czujnik gdzies mam. (do maximy A32 96r manual) nie wiem czy podejdzie do automatu.

 

podejdzie.

 

Co do komunikacji miedzy kompami to jest tam tylko jeden kabelek, dokladnie nie pamietam numerow stykow na obu kompach w kazdym razie wiem ze kolo pokazywal ze mierzyl rezystancje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie licznik prędkości, obrotomierz, i licznik kilometrów chodzą i chodziły zawsze jak żyleta, to nie jest ten problem.

 

[ Dodano: Pon 24 Mar, 2008 10:22 ]

Czy te dwa kody (PO500 PO600) mogą jeszcze coś innego oznaczać i jak się za to zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof_24

Witam.

Piszesz, że żółta lampka Over Drive miga przez kilka sekund.

Ja mam też A32 wer, USA ale w/w kontrolka swieci się przez cały czas, chyba że włącze Over Drive to wtedy ona gaśnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof_24

Na desce rozdzielczej zapala się kontrolka O/D OFF, jak włączę przycisk OVER DRIVE na gałcę zmiany biegów to lampka ta znika i w miarę nabierania prędkości obrotomierz redukuje obroty na niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...