Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Dziwne halasy


Gość lmsnow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zauważyłem w swojej Primerze z 96' roku z silnikiem 1,6 benzyna ,ze przy prędkości około 125 km/h i obrotach około 3250 następują dziwne hałasy tak jak by coś w okolicach silnika wpadało w rezonans - ale najlepsze w tym jest to ze przy zwiększeniu prędkości hałas ustępuje - a ostatnimi czasy w ogóle już go nie ma :P

 

Czy jest ktoś w stanie mi to wytłumaczyć co mogło to powodować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek-majkel

Mam dokladnie to samo ale u mnie to z kratek nawiewu. Jak wkladam w nie gietka rurke to nie ma tego odglosu. Ciezko mi powiedziec co konkretnie wydaje ten dzwiek bo nie chcialo mi sie tego rozkrecac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to działo się zawsze przy 3250 obrotach niezależnie od biegu i prędkości czy tylko przy tych 125 km/h i 3250 ogrotów bo mógł być to rezonans z zaworów jak już troche popychacze siadają to czasmi tak jest a po zmianie oleju przechodzi Pewien nie jestem ale kiedyś coś takiego widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zauważyłem w swojej Primerze z 96' roku z silnikiem 1,6 benzyna ,ze przy prędkości około 125 km/h i obrotach około 3250 następują dziwne hałasy tak jak by coś w okolicach silnika wpadało w rezonans - ale najlepsze w tym jest to ze przy zwiększeniu prędkości hałas ustępuje - a ostatnimi czasy w ogóle już go nie ma :P

 

Czy jest ktoś w stanie mi to wytłumaczyć co mogło to powodować ??

 

Ja walczyłem ze swoim brzęczydełkiem od momentu kupienia samochodu - okazało się, że to pałąk podtrzymujący maskę był osadzony w takiej gumie, która po większym nagrzaniu silnika pozwalała na wpadanie go w rezonans - uderzał w blaszkę. Jak ja się cieszę, że to w końcu znalazłem! :one:

 

Gdzieś, w którymś wątku wyczytałem, że podobne objawy były z jakaś obręczą na układzie wydechowym.

 

Rozrząd z tego co wiem i tutaj wyczytałem to będzie słychać zawsze, a szczególnie na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam taki problem i z tego co zaobserwowałem to dzieje sie to powyżej 3000 obrotów ale co dziwne nie zawsze czasami ten dziwny dźwięk ustaje ... dziwi mnie to bo auto ma zaledwie 70 tys km przebiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...