Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] BRAK PRADU - NIE MOZNA ODPALIC


Gość rzuki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moja Primera (2.2 turbo diesel). Wstalem wczoraj rano, jak zawsze otworzylem samochod z centralnego, wsiadlem wlozylem kluczyk do stacyjki, przekrecilem i.......uslyszalem jakies cykniecie chyba i nagle zgaslo wszystko. Tzn. nie ma pradu, nie kreci silnk, nie pala sie kontrolki, nie pali sie komp, nie dziala centralny.Totalne zero. Akumulator jest OK, bezpieczniki rowniez. Wydaje mi sie, ze powinienem szukac gdzies po przewodach masy, tylko nie wiem, czy tylko pierwszy glowny moze za to odpowiadac, czy inne tez.Jest ich wiele. Nie wiem, moze jest w Primerze jakis czujnik wypadkowy jeszcze, ale ja go nie moglem znalezc.

Moze ktos mial kiedys podobny problem??Albo ktos po prostu sie zna:) Dzieki z gory za jakas pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sewojtas

Witam Rzuki.

Miałem podobny problem jak Ty, kupiłem go i na drugi dzien pojechałem na zakupy. Wsiadam chce odpalić a tu nic, nie ma rozruchu, to wysiadłem z samochodu zamknełem drzwi zaczekałem minute i juz wszystko grało, nie wiem jaka jest tego przyczyna ale myśle że to jakies zabezpieczenie przed kradzieżą. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kreci silnk

Sprawdź przewód masowy: akumulator - nadwozie - skrzynia biegów. Lubi się urwać przy skrzyni. Chociaż do kontrolek to byle masa wystarczy. No, ale może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sewojtas tyle, ze moj stoi drugi dzien pod domem i probuje go odpalic od czasu do czasu badz przez okno probuje uzyc centralnego i tez nic. B12 dzis ja mysle, ze to musi byc jakas masa, jutro sie zabieram do szukania. A nie wiecie moze gdzie jest czujnik uderzeniowy w primerze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kreci silnk

Sprawdź przewód masowy: akumulator - nadwozie - skrzynia biegów. Lubi się urwać przy skrzyni. Chociaż do kontrolek to byle masa wystarczy. No, ale może...

Czujników uderzeniowych Nissan nie stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sofaboss

mialem identyczne objawy ja kTy... wszystjo dzialalo jak chcialem odpalic to klik i sie wylaczalo wszystko... i mialem luzne, mocno luzne klemy... a moze byc rowniez urwany przewod masowy,.. POZDRO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc.Okazalo sie, ze byl urwany przewod od masy, przy samej skrzyni.Mam wrazenie, ze on jest za ciasno spiety i w kiedy sielnik pracuje, badz przy uruchamianiu dostaje po tylku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...