Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A32] DLACZEGO GAŚNIE PRZED ŚWIATŁAMI ?


Gość Krzysztof_24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof_24

Moja Maxima A32 wersja USA, automat.

Kiedy podjeżdzam np pod światła i hamuje, przy niewielkiej prędkości auto mi gaśnie.

Szczerze to kilka razy nieźle się przestraszyłem - gdy wchodziłem w zakręt to silnik zgasł i prawie wylądowałem na słupie ! Dodam, że byłem na komputerze i wykryto błąd czujnika temp. silnika. Błąd skasowano na miejscu zaś sam czujnik wymieniłem za 3 dni. Wczoraj w momencie wyjazdu z garażu na R-ce silnik zgasł. Bardzo proszę Was o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Maxima A32 wersja USA, automat.

Kiedy podjeżdzam np pod światła i hamuje, przy niewielkiej prędkości auto mi gaśnie.

Szczerze to kilka razy nieźle się przestraszyłem - gdy wchodziłem w zakręt to silnik zgasł i prawie wylądowałem na słupie ! Dodam, że byłem na komputerze i wykryto błąd czujnika temp. silnika. Błąd skasowano na miejscu zaś sam czujnik wymieniłem za 3 dni. Wczoraj w momencie wyjazdu z garażu na R-ce silnik zgasł. Bardzo proszę Was o pomoc.

Pozdrawiam.

 

objawy jak padniety czujnik cieczy chodzacej, a czy sprawdziles czy to nie kable sa uwalone badz wtyczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wystarczy podniesc wolne obroty? nad przepustnica masz do tego pokretlo.

Mialem podobnie, jak chodzil sobie na luzie obroty byly ok, ale gasl jak dojezdzalem do swiatel, podniesienie obrotow rozwiazalo problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wystarczy podniesc wolne obroty? nad przepustnica masz do tego pokretlo.

Mialem podobnie, jak chodzil sobie na luzie obroty byly ok, ale gasl jak dojezdzalem do swiatel, podniesienie obrotow rozwiazalo problem.

 

tez moze byc ale zanim bym to zrobil to przeczyscilbym przepustnice i silniczek krokowy.

 

Czy po wymianie czujnika cieczy chlodzacej powricil blad w komputerze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof_24

Dziś znów zadławił się mi 2 razy. Z kablami jest raczej ok. Oglądali to mechanicy.

Przepustnice i silniczek krokowy był czyszczony.

Co do błędu w komputerze to dopiero pojadę w czwartek na podłączenie no i zobaczymy czy błąd pojawił się. Wykasuje go a jak nie pomoże to podkręce obroty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy zawsze ci silnik przygasa gdy nacisniesz na hamulec lub dyrastycznie zwalnia nawet na luzie może byc servo wspomagania hamulca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy zawsze ci silnik przygasa gdy nacisniesz na hamulec lub dyrastycznie zwalnia nawet na luzie może byc servo wspomagania hamulca....

 

wowczas mialby klopot z hamowaniem a nie silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof_24
sprawdz czy zawsze ci silnik przygasa gdy nacisniesz na hamulec lub dyrastycznie zwalnia nawet na luzie może byc servo wspomagania hamulca....

 

wowczas mialby klopot z hamowaniem a nie silnikiem

 

Racja. Jutro jadę na kompa to niech sprawdzą czy błąd powrócił. Jak nie to podkręce obroty.

Dodam, że bład wykasowano wcześniej - zrobiłem trochę km po mieście, a sam czujnik wymieniłem póżniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy zawsze ci silnik przygasa gdy nacisniesz na hamulec lub dyrastycznie zwalnia nawet na luzie może byc servo wspomagania hamulca....

 

wowczas mialby klopot z hamowaniem a nie silnikiem[/quote

 

 

a na jakiej zasadzie działa wspomaganie hamulca?WielkiWac ,czyz nie ma połączenia z kolektorem ssacym silnika wykorzystując jego podciśnienie i wcale nie bedzie miał twardego pedału a hamulce nie straca nic na swojej skuteczności pa.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof_24

Witam ponownie.

Byłem na komputerze i błąd, który wykasowałem przed wymianą czujnika temperatury płynu chłodącego pojawił się ponownie. Panowie wykasowali błąd za free.

Natomiast wieczorem auto zgasło mi na wstecznym biegu jak wyjeżdzałem z pod bramy. Dodam że w roku 2007 auto rzadko gasło ale właśnie na wstecznym, dopiero później gasło podczas jazdy na wprost.

Jadę w sobotę na wymianę płynu chłodzącego i na przegląd zawieszenia, zobaczymy czy ów błąd powrócił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...